RYBNICKIE SZPILE: 13-14.08.2022

Za nami pierwszy ligowy weekend w sezonie 2022/2023! Najciekawiej (zgodnie z naszymi przewidywaniami) było w Gotartowicach, gdzie w meczu Klasy A Sygnały mierzyły się z Radziejowem. Nie będziemy skromni – to najlepszy mecz na jakim byliśmy od bardzo dawna.

Zarówno na boisku jak i na trybunach było bardzo gorąco z racji transferów pomiędzy oboma klubami. Beniaminek zaskoczył graczy z Radziejowa i już do przerwy prowadził dwiema bramkami. Tuż po przerwie do odrabiana strat wzięli się jednak goście i już w 50. minucie mieliśmy 2:2, za sprawą byłego zawodnika Sygnałów – Mateusza Klyty (szacunek dla gospodarzy okazał tym, że nie świętował tego trafienia – na zdjęciu). Tego dnia nie do zatrzymania był jednak Kamil Sobik, który już 120 sekund później zdobył swoją drugą bramkę i ponownie wyprowadził Sygnały na prowadzenie. Wynik meczu na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry rozstrzygnął inny bohater tego meczu, były gracz Orła Jankowice – Robert Peterko.