KONIEC WYLICZEŃ. ROW SPADA DO IV LIGI

Po środowej porażce ze Ślęzą Wrocław (2:4) ROW niemal do zera zredukował swoje szanse na utrzymanie na poziomie III ligi. Gwoździem do trumny ROW-u 1964 Rybnik było sobotnie spotkanie, w którym przy Gliwickiej lepsze okazały się rezerwy Zagłębia Lubin. Tym samym klub z Rybnika, na dwie kolejki przed końcem sezonu jest pewny spadku do IV ligi…

O meczu we Wrocławiu najlepiej zapomnieć. Rybniczan w pierwszych 45-minutach w grze utrzymywał Daniel Jona. Po godzinie gry to jednak zielono-czarni prowadzili dwiema bramkami za sprawą trafień Piotra Pacholskiego i Łukasza Gajdy. Ostatecznie jednak przeznaczenia nie oszukali. Wystarczyło pięć minut i z prowadzenia gości pozostało wspomnienie… W ostatnim kwadransie gry gole dla gospodarzy zdobyli: dwukrotnie (wprowadzony po przerwie) Krzysztof Bialik oraz Jakub Gil i Piotr Stępień.

Ślęza Wrocław – ROW 1964 Rybnik 4:2 (0:0)

Ślęza Wrocław:
Piotr Zabielski – Gabriel Dornellas (70′ Luis Palacios), Hubert Muszyński, Adam Samiec, Tomasz Dyr – Jakub Bohdanowicz (70. Dominik Krukowski), Robert Pisarczuk – Mateusz Stempin (70′ Krzysztof Bialik), Mateusz Kluzek (46′ Kornel Traczyk), Mikołaj Wawrzyniak (46′ Jakub Gil) – Piotr Stępień. TRENER: Grzegorz KOWALSKI.

ROW 1964 Rybnik:
Daniel Jona – Jan Janik, Piotr Pacholski, Marek Krotofil, Yaroslav Baranskyi – Szymon Kuzior (63′ Mateusz Tomaszewski), Jakub Pochcioł (46′ Filip Kukuła), Konrad Warmiński (85′ Tomasz Gomola), Dawid Migus (46′ Olaf Sobik), Łukasz Gajda (75′ Balázs Boda) – Aleksander Folmert. TRENER: Dariusz WIDAWSKI.

Sędziował: Maciej Dudek (Dziećmiarowice).
Widzów 150.
Żółte kartki: Baranskyi, Gajda (ROW)

W czwartek cień szans na utrzymanie ROW-u podtrzymał wynik meczu Piast Żmigród – Stal Brzeg, w którym zajmujący ostatnią bezpieczną pozycję w tabeli gospodarze przegrali 0:1. Aby zielono-czarni przedłużyli szansę na utrzymanie musieli zwyciężyć w sobotę przy Gliwickiej rezerwy Zagłębia Lubin. Niestety po raz kolejny rozczarowali. O ile w dwóch ostatnich spotkaniach ROW tracił prowadzenie w kilka minut, tym razem gładko ulegli Akademii Zagłębia Lubin 0:4. Wynik przesądzony był już do przerwy… Na listę strzelców wpisali się Jakub Rogalski, Tomasz Pieńko i Patryk Kusztal. Po zmianie stron piłkarze z Lubina dorzucili jeszcze jedną bramkę autorstwa Mateusza Kizymy. Jedyne co wydarzyło się pozytywnego po stronie gospodarzy to powrót do gry po kontuzji Jakuba Kuczery. Niestety najskuteczniejszy w tym sezonie snajper klubu z Gliwickiej nie był w stanie zapisać się na liście strzelców.

ROW 1964 Rybnik – Zagłębie II Lubin 0:4 (0:3)
0:1 Jakub Rogalski 28′
0:2 Tomasz Pieńko 41′
0:3 Patryk Kusztal 44′
0:4 Mateusz Kizyma 53′

Po meczu wypowiedzi dla reportera Radia 90 Roberta Krzyżaniaka udzielił kapitan ROW-u – Jan Janik: „To jest dwunasty mecz pod rząd w którym my nie potrafimy wygrać. Po takiej passie to jest i tak jakiś cud, że jeszcze dziś mieliśmy jakieś matematyczne szanse. Będziemy to wszystko analizować. Już nie tylko ten dzisiejszy mecz, ale to wszystko co się tu działo przez ostatnie pół roku. Tutaj nie ma jednej przyczyny tego co się dzieje, jest ich na pewno więcej. Muszę przeprosić kibiców, bo na pewno nie zasłużyli by to oglądać. Tu nawet nie chodzi o brak walki, bo to raczej nie to. Wszystkiego po trochu. Ciężko jest mi coś powiedzieć i nie chce powiedzieć czegoś za dużo. Jedyne co mogę powiedzieć to przeprosić w imieniu drużyny kibiców, którzy w nas wierzyli i do końca chodzili na mecze. Nasza kadra nie była na tyle szeroka i było widać zmęczenie u kilku zawodników. Co będzie dalej z tą drużyną i klubem? Szczerze powiedziawszy nie mam zielonego pojęcia”.

Bartosz Plewka – Jan Janik, Piotr Pacholski, Marek Krotofil, Yaroslav Baranskyi (70′ Balázs Boda) – Szym Kuzior (63′ Mateusz Tomaszewski), Jakub Pochcioł, Konrad Warmiński (83′ Cezary Stolz), Filip Kukuła, Aleksander Folmert (46′ Dawid Migus) – Olaf Sobik (63′ Jakub Kuczera). TRENER: Dariusz WIDAWSKI.