RYBNICKIE SZPILE: 03– 04.06.2023

Prezentujemy podsumowanie spotkań rybnickich drużyn.

ROW 1964 Rybnik bez większych problemów pokonał u siebie Drzewiarz Jasienica, choć widzowie gole zobaczyli dopiero po przerwie. Losy meczu rozstrzygnęły się pomiędzy 51, a 57 minutą gry, wówczas dwukrotnie rzut karny na bramkę zamienił Oskar Skrzyniarz, a Mateusz Cywka plasowanym strzałem podwyższył wynik na 3:0. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną zielono-czarnych 3:1, co oznacz, że na kolejkę przed końcem rozgrywek gracze z Gliwickiej są pewni utrzymania na poziomie IV ligi.

Wydarzeniem weekendu było bez wątpienia sobotnie spotkanie w Chwałowicach! W meczu 27 kolejki Klasy okręgowej zmierzyły się ze sobą Pierwszy Chwałowice i Górnik Radlin. Z meczu dwóch obchodzących w tym roku stulecie istnienia klubów przeprowadziliśmy transmisję NA ŻYWO, którą na naszej stronie uzupełniliśmy o galerię zdjęć. Mecz stojący na bardzo dobrym poziomie rozstrzygnęło trafienie snajpera gospodarzy – Artura Łacioka z 55 minuty gry. Obu klubom po raz setny składamy najlepsze życzenia na te 100 lat!

W Klasie A…
Rymer bez większych problemów odprawił trzema bramkami Orła Jankowice, a dwa trafienia na swoim koncie zapisał Marko Vynnychok. Dobry mecz na Paruszowcu-Piaskach rozegrali (jako gospodarze) gracze z Gotartowic, którzy ostatecznie ulegli innemu rybnickiemu manszaftowi – Zuchowi Orzepowice 0:3 (dwa trafienia Łukasza Wojaczka w samej końcówce spotkania). Drugą z rzędu porażkę zanotowali piłkarze Górnika Boguszowice (1:4 na własnym stadionie z Polonią Marklowice). Po wysokiej przegranej sprzed tygodnia z Ruchem Stanowice (3:10), gracze z Radziejowa wywalczyli punkt na boisku wicelidera – Płomienia Ochojec, remisując 2:2. Punkt do swojego dorobku dopisała również Polonia Niewiadom, która po pierwszej połowie meczu w Bełku (z rezerwami Dekoru) prowadziła 2:0. Jednak po przerwie trzy z rzędu trafienia zanotowali gospodarze, a remis na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry zapewniło podopiecznym Rolanda Kachla trafienie Dariusza Kłoski.

W Klasie B efektowne zwycięstwo, KP Kamień, który przy Hotelowej z hotelową hokejową precyzją ograł drużynę z Gołkowic 7:1. Takim samym wynikiem zakończył się mecz w Dębieńsku, gdzie Dąb pokonał Sokół Chwałęcice. Swoje drugie z rzędu zwycięstwo odnieśli zawodnicy Jedności Grabownia-Golejów. Pod nieobecność w ekipie gospodarzy grającego trenera – Dominika Trzetrzelewskiego pierwsze skrzypce zagrał Arkadiusz Kozłowski – zdobywca wszystkich trzech bramek!

W niedzielę ponownie jak miało to miejsce dzień wcześniej zmierzyły się ze sobą drużyny Pierwszego Chwałowice i Górnika Radlin, tym razem jednak pod szyldem rezerw występujących w Klasie C. Zdecydowanie lepiej zaprezentowali się podopieczni Radosława Stolarczuka, którzy zaaplikowali rywalom osiem bramek! Swoje zwycięstwa odniosły również dwa pozostałem rybnickie manszafty występujące w Klacie C. KS Wielopole pokonało w Radziejowie Polaris Żory (5:2), a rezerwy KP Kamień okazały się lepsze od Unii Książenice (3:2).