RYBNICKIE SZPILE: 09-10.09.2023

Podsumowanie spotkań: 09-10.09.2023

Drugi weekend września obfitował w grad goli w meczach rybnickich drużyn, a żadne ze spotkań nie zakończyło się nudnym 0:0.

Drugie z rzędu zwycięstwo i pierwsze w roli gospodyń odniosły nasze frelki wygrywając 2:1 z Sokołem Kolbuszowa Dolna, po zwycięskiej bramce Agi Sobkowicz z 90. minuty gry! Sezon zainaugurowała druga drużyna TS ROW, która w meczu IV ligi musiała uznać wyższość piłkarek z Istebnej.

Pierwsze zwycięstwo od 3 czerwca odniósł przed własną publicznością ROW 1964 Rybnik, który w meczu 6. kolejki IV ligi pokonał po trafieniach Pawła Mandrysza i Wiktora Piejaka MKS Lędziny (2:1).

W klasie A derby miasta dla Rymera, który na Szpajcha Arenie pokonał Polonię Niewiadom aż 5:0. Mecz mógł się podobać, a rozmiar zwycięstwa klubu z Niedobczyc nie do końca odzwierciedla przebieg meczu, a w szczególności jego pierwszych trzech kwadransów. Bohaterem spotkania zdobywca trzech bramek – Marcin Bober. Niesamowitej rzeczy dokonali podopieczni Adama Roeznera, którzy zwyciężyli w Jejkowicach Jedność stosunkiem 11:3! Gacze z Boguszowic zaaplikowali gospodarzom już do przerwy pół tuzina bramek! W małych derbach miasta Zuch pokonał w Orzepowicach Płomień Ochojec 3:1. Dla gospodarzy jest to drugie zwycięstwo w sezonie (oba odniesione na własnym obiekcie), natomiast goście po pięciu kolejkach tego sezonu zamykają tabelę z dorobkiem zaledwie jednego punktu.

Na czele Klasy B trzy zespoły z kompletem punktów. Prowadzi z najlepszym dorobkiem bramkowym drużyna ze Szczerbice, której towarzyszą dwa rybnickie manszafry – Sokół Chwałęcice i Pierwszy Chwałowice! Gracze z Chwałęcic prowadzili po godzinie gry z Iskrą Rowień 5:1, by ostatecznie zwyciężyć… 5:4. Zdecydowanie mniej nerwową końcówkę zafundowali swoim kibicom piłkarze Pierwszego ogrywając w Chwałowicach Gwiazdę Skrzyszów 7:2. Przekonujące zwycięstwo przed własną publicznością odnieśli również zawodnicy z Gotartowic pokonując Unię Książenice 4:1. Bez punktów w 5. kolejce Jedność Grabownia-Golejów i KP Kamień.

Po trzech kolejach Klasy C z kompletem punktów KS Wielopole, które w miniony weekend zwyciężyło w Wodzisławiu miejscowy Rapid 6:3, a bohaterem spotkania zdobywca hat-tricka – Mateusz Wilczek. Pierwsze zwycięstwo w sezonie odniosła natomiast druga drużyna KP Kamień mimo, iż do 83. minuty gry przegrywała z Polarisem Żory 2:3! Losy meczu odmieniły trafienia w końcówce Miłosza Żymełki i Michała Konska. Bez punktów rezerwy Płomienia Ochojec (grupa Rybnik) i Polonii Niewiadom (grupa Racibórz).