RYBNICKIE SZPILE: 15 – 16.04.2023

Prezentujemy podsumowanie spotkań rybnickich drużyn.

W miniony weekend po raz pierwszy w Piwiarni Miejskiej w Rybniku wyświetlane były realizowane przez Rybnicki fusbal transmisje NA ŻYWO!

W sobotę o godzinie 16, przy „złotym trunku” zobaczyć można było spotkanie z Radziejowa (pomiędzy MKS 32 Radziejów-Popielów, a LKS Baranowice). Mimo ambitnej postawy gospodarzy do ostatniego gwizdka, o końcowym wyniku meczu Klasy A zadecydowały trzy trafienia zdobyte przez gości jeszcze przed przerwą.

W niedzielne przedpołudnie nasza kamera powędrowała na Grabownie. W meczu Klasy B Jedność Grabownia-Golejów rozbiła MKS Czerwionka 7:0. Gospodarzom oprócz hokejowej wygranej, trzech punktów i frekwencji gratulujemy również sporego zainteresowania naszą relacją. Jak widać można zrobić spotkanie u siebie ze sporą liczbą widzów zarówno na trybunach jak i przed odbiornikami!

Drużyny frelek (II i IV liga kobiet) zainkasowały rywalkom po trzy gole i dopisały po tyle samo punktów w tabeli.

Pierwszą wiosenną wygraną ma na swoim koncie ROW 1964 Rybnik, który po bramce kapitana zielono-czarnych Jana Janika z drugiej części gry zwyciężył MKS Lędziny.

W lokalnych derbach Klasy okręgowej Pierwszy Chwałowice rozbił Jedność Jejkowice 4:1! Wszystkie gole padły w drugiej części gry.

Wicelider tabeli Klasy A – Płomień Ochojec drugi raz z rzędu traci punkty. Przed tygodniem remis w Łaziskach Rybnickich, a teraz porażka przed własną publicznością z Górnikiem Boguszowice. Do przerwy po golu Jacka Szlosarka prowadzili gospodarze, ale dwa gole w końcówce spotkania Rafała Tecława sprawiły, że murawę z podniesionym czołem opuszczali ostatecznie podopieczni Adama Roznera.

Pół tuzina goli zobaczyli widzowie na „Szpajcha Arenie”. Ostatecznie pojedynek dwóch Polonii, tej z Niewiadomia z tą z Marklowic zakończył się podziałem punktów. Goście po godzinie gry prowadzili 3:1, ale ostatnie pół godziny należało do gospodarzy, a przede wszystkim do Łukasza Sobali, który w tym meczu ustrzelił hat-tricka!

Przy Górnośląskiej 46 w Niedobczycach Rymer pokonał Borowik Szczejkowice 1:0. Zwycięskiego gola zdobył Ukrainiec Marko Vynnychoka w 53. minucie gry (asystę zanotował jego rodak – Grygoriy Gudov).

Zuch Orzepowice w roli gospodarza w meczu z Naprzodem Rydułtowy przystąpił na … boisku ze sztuczną nawierzchnią przy Gliwickiej. Do przerwy trafiali tylko goście i to aż cztery razy. Po przerwie już tylko „gospodarze”, ale tylko dwukrotnie…

Zamykający tabelę Klasy A zespół z Gotartowic pojechał do lidera ze Stanowic. Nie było niespodzianki…

W Klasie B oprócz wspomnianej wcześniej efektownej wygranej Grabowni nad Czerwionką, komplet punktów zanotowały dwa pozostałe rybnickie manszafty! Cieszy szczególnie wyjazdowe zwycięstwo (pierwsze na wiosnę) walczącego o utrzymanie KP Kamień w Jastrzębiu. Ciekawe spotkanie widzowie zobaczyli w Chwałęcicach, gdzie miejscowy Sokół mimo, iż od 55. minuty gry przegrywał 1:3 zdołał ostatecznie zwyciężyć 5:3 strzelając decydujące bramki w doliczonym czasie gry!

W Klasie C derby miasta dla rezerw Pierwszego Chwałowice, który przed własną publicznością okazał się lepszy od KS Wielopole. Losy spotkania rozstrzygnęło trafienie samobójcze z pierwszych 45-minut. Gospodarze mieli kilka sytuacji na podwyższenie wyniku, w tym niewykorzystany rzut karny. Podsumowanie szpili kończy sucha informacja: LKS II Baranowice – KP II Kamień 5:0.