RYBNICKIE SZPILE: 27 – 31.05.2023

Prezentujemy podsumowanie spotkań rybnickich drużyn.

Końcówka maja była pracowita dla piłkarzy ROW 1964 Rybnik. Podopieczni Dawida Jóźwiaka rozegrali w ostatnich dniach dwa mecze, w których zdobyli pięć bramek co ostatecznie przełożyło się jednak na zaledwie jeden punkt. W sobotę zielono-czarni zremisowali w Łaziskach Górnych z wiceliderem tabeli – Polonią. Gorzej było w środę przy Gliwickiej, gdzie lepszy okazał się LKS Czaniec, a goście wszystkie cztery gole zdobyli jeszcze w pierwszej części gry.

Sezon zakończyły zwycięsko nasze frelki. Zaledwie gorszym bilansem spotkań bezpośrednich awans do I ligi kobiet TS ROW przegrał ze Ślęzą Wrocław. W całym sezonie frelki zanotowały 18 zwycięstw (z czego aż dziesięć z rzędu!), dwa remisy i dwie porażki. Tuż za podium rozgrywki zakończyła natomiast druga drużyna TS ROW, która w minionym już sezonie zanotowała siedem zwycięstw i pięć porażek na poziomie IV ligi kobiet.

Za wysoką porażkę przed własną publicznością sprzed tygodnia zrehabilitował się Pierwszy Chwałowice, który w Piecach ograł GKS Dąb Gaszowice 3:1.

W klasie A derby miasta dla Płomienia Ochojec (zwycięstwo w Niewiadomiu) oraz Rymera (wygrana w Orzepowicach). Koniec serii Górnika Boguszowice, który po dziesięciu z rzędu zwycięstwach i remisie na boisku lidera uległ w niedzielę w Żorach Baranowicom 1:2. Świeżo upieczony zwycięzca Klasy A – Ruch Stanowice zaaplikował w Radziejowie dziesięć bramek gospodarzom. Gracze MKS-u odpowiedzieli trzema, z czego trafienia Pawła Idziaka i Szymona Wawrzonkowskiego padły w odstępie niespełna 60 sekund. KS (Sygnały) Gotartowice przegrały w Rydułtowach 0:8, a gospodarze zdobywanie bramek podzielili po równo między obie połowy meczu.

W Klasie B KP Kamień zremisował w Kokoszycach 3:3, choć do przerwy prowadził 2:0. Kolejny świetny mecz zobaczyć mogliśmy na Grabowni, gdzie Jedność po dwóch trafieniach grającego trenera Dominika Trzetrzelewskiego okazała się lepsza od Dębu Dębieńsko. Piętnaste w sezonie zwycięstwo odnieśli gracze lidera Klasy B – Wichru Wilchwy, którzy w Chwałęcicach ograli Sokoła 3:1.

W Klasie C cenne zwycięstwo rezerw Pierwszego Chwałowice, który na boisku w Piecach pokonał głównego rywala w walce o awans Dąb II Dębieńsko 3:2, a wszystkie trafienia dla drużyny prowadzonej przez Radosława Stolarczuka padły jeszcze w pierwszej części gry. Jest to ósme z rzędu zwycięstwo lidera Klasy C! Natomiast drugiej z rzędu porażki doznało KS Wielopole, które w Książenicach uległo Unii 3:4. Rezerwy KP Kamień przegrały w Żorach z KS Świerklany 1:6, choć to gracz gości – Łukasz Kisiel otworzył w 10 minucie wynik spotkania.