TRZECI Z RZĘDU FINAŁ ROW-U!!!

Już dziś w Bełku rozegrany zostanie finał Pucharu Polski Podokręgu Rybnik, w którym miejscowy Decor podejmie ROW 1964 Rybnik. Dla graczy z Gliwickiej jest to trzeci finał tych rozgrywek z rzędu!

Dwa ostatnie spotkania finałowe na swoją korzyść rozstrzygnął zespół z Rybnika, oba na własnym stadionie i z Rolandem Buchałą na ławce trenerskiej. W sezonie 2019/2020 przy Gliwickiej zielono-czarni pokonali Unię Książenice 3:0 po bramkach Yarko Baranskyiego, Piotra Pacholskiego i Marcina Wodeckiego.

Rok temu rywalem ROW-u w finale była Odra Wodzisław, która do 72. minuty gry prowadziła 2:0. Jeszcze w pierwszej części spotkania na listę strzelców ponownie wpisał się Marcin Wodecki, jednak tym razem dla… ekipy z Wodzisławia. Po przerwie drugiego gola dla Odry zdobył Salvador Pryka i wydawało się, że to niebiesko-czarni wrócą do Wodzisławia z pucharem. Końcówka spotkania należał jednak do piłkarzy Rolanda Buchały! Adrian Pytlik, Dawid Migus i Tomasz Gomola w ostatnich 18 minutach zmienili losy spotkania i po raz drugi z rzędu ROW triumfowali w rozgrywkach Pucharu Polski Podokręgu Rybnik!

W obecnym sezonie w drużynie ROW-u niema już żadnego ze strzelców bramek ze spotkania finałowego przeciwko Odrze Wodzisław. Adrian Pytlik zamienił Rybnik na Konin, Dawid Migus wrócił do Unii Racibórz, a Tomasz Gomola w meczach: Kużna Ustron – ROW, strzela bramki już dla tych pierwszych.

Drużyna z Bełku to ligowy rywal ROW-u. W obecnym sezonie Decor zajmuje 2. pozycję w tabeli ze stratą sześciu punktów do rezerw GKS-u Tychy. Gracze z Gliwickiej zajmują 14. miejsce (trzecie od końca) w ligowej stawce. Oba kuby dzieli w kampanii ligowej przepaść, bo aż 20 punktów różnicy… Bełczanie udowodnili swoją wyższość również w spotkaniu rozegranym 15 września przy Gliwickiej wygrywając 3:1. Bramki dla gości zdobyli Dawid Grabiec, Piotr Groborz i Patryk Joachim, a autorem honorowego gola dla ROW-u był Łukasz Krakowczyk.

Jednak rozgrywki pucharowe rządzą się swoimi prawami… Najlepszym przykładem niech będzie mecz półfinałowy obecnej edycji, w którym ROW 1964 Rybnik ograł III-ligową Odrę Wodzisław 2:1 (0:1). Ponownie jak w zeszłorocznym spotkaniu finałowym zielono-czarni odwrócili losy rywalizacji w końcówce. Tym razem wystarczyło ostatnie pięć minut i bramki Andrzeja Malika i Konrada Warmińkiego.