RYBNICKIE SZPILE: 05-06.10.2024

Piąte w sezonie 2024/2025 podsumowanie szpilów rybnickich manszaftów.

III liga kobiet
Pierwsze w sezonie zwycięstwo na poziomie III ligi kobiet odniosły nasze młode frelki. Zwycięstwo cieszy tym bardziej, że do przerwy to zawodniczki z Kostrzyna prowadziły 1:0. Po przerwie to jednak podopieczne Rafała Kowalskiego po trafieniach Hanny Anioł i Juli Zalewskiej przechyliły szalę na swoją stronę.

IV liga, grupa śląska
ROW 1964 Rybnik zwyciężył Gwarka Tarnowskie Góry 4:2, a widzowie zgromadzeni przy Gliwickiej zobaczyli bardzo dobre spotkanie. Do przerwy zielono-czarnych na prowadzenie sprytnym strzałem z ponad 20 metrów wyprowadził Paweł Mandrysz w 12. minucie spotkania. Siedem minut później jedyny w meczu błąd popełnił dobrze dysponowany tego dnia golkiper ROW-u – Dominik Brzozowski (choć trzeba przyznać, że strzał z dystansu Kordiana Górki łatwy do obrony nie był), a do odbitej przez bramkarza piłki dopadł Alan Sprot i wyrównał stan rywalizacji. Po godzinie gry indywidualną akcją popisał się młody napastnik ROW-u – Nikodem Juraszczyk, a asystę zanotował brakarz Dominik Brzozowski. Ponownie jak to miało miejsce w pierwszej części gry, minęło siedem minut i goście wyrównali za sprawą wprowadzonego ledwie minutę wcześniej Bartka Krakowiaka. Następne minuty to kilka dobrych okazji gości na kolejną bramkę, jednak zawodziła ich skuteczność. W 75. minucie na boisku zameldował się Jakub Wróbel dla którego należała kocówka meczu przy Gliwickiej. Najpierw w 90. minucie zanotował asystę z rzutu rożnego przy trafieniu Kamila Spratka, a pięć minut później zaliczył trafienie ustalając wynik meczu na 4:2.

Był to piąty  w tym sezonie triumf ROW-u na własnym stadionie! Tylko piłkarzom z Unii Dąbrowa Górnicza udało się w tym sezonie wywieźć z Gliwickiej jeden punkt. Co ciekawe, to piłkarze z Zagłębia Dąbrowskiego są oprócz zielono-czarnych najlepiej punktującą drużyną na własnym stadionie po 12. kolejkach (również 5 zwycięstw i remis), ale w przeciwieństwie do drużyny Dawida Jóźwiaka (tyle samo punktów) rozegrali u siebie dwa mecze więcej i ponieśli w nich porażki (rezerwy Piasta Gliwice 0:1 i Drama Zbrosławice 1:2).

Klasa A Rybnik
W Klasie A przetasowania w tabeli. Liderująca w grupie I Grabownia przegrała w Niewiadomiu z Polonią, dla której jest to pierwsze zwycięstwo w sezonie. Potknięcie „Grabusów” wykorzystał zespół z Czerwionki, który po zwycięstwie w derbach z Dębieńskiem objął fotel lidera. KP Kamień po pięciu meczach tego sezonu i zwycięstwie nad Zuchem Orzepowice zajmuje 3. miejsce w tabeli. Drugie z rzędu i w sezonie zwycięstwo odniósł Płomień Ochojec, a Sokół Chwałęcice podzielił się punktami z Borowikiem Szczejkowice.

W grupie II Rymer Rybnik utrzymał pozycję lidera mimo remisu przed własną publicznością z Interem Krostoszowice. Gospodarze kończą ten mecz w „9” i nie wykorzystują rzutu karnego. W Boguszowicach Górnik wygrywa 3:1 z Gołkowicami, a dwa kolejne trafienia w sezonie notuje laureat „Złotego Strzewika” za rok 2023 – Adam Paszenda. Do Chwałowic na mecz z Pierwszym przyjechał były trener tej drużyny, a obecnie szkoleniowiec MKS 32 Radziejów-Popielów – Łukasz Wojaczek. Mecz zakończył się remisem 2:2, choć do przerwy to gospodarze prowadzili 2:1. Oba trafienia dla gości zanotowali byli zawodnicy Pierwszego Chwałowice, czyli Grzegorz Piełka i Szymon Węgrzyk.

Klasa B Rybnik
Orzeł Palowice rozgromił przed własną publicznością drugą drużynę KP Kamień 10:2 i z kompletem zwycięstw przewodzi w rozgrywkach Klasy B (grupa I). Kapitalne spotkanie i okazałe zwycięstwo, które jest pierwszym w sezonie zanotował zespół z Gotartowic, rozbijając u siebie rezerwy Polonii Niewiadom aż 7:1. Na uwagę zasługują dwa trafienia grającego trenera – Łukasza Norka oraz trafienie Prezesa klubu – Rafała Syrka. Starcie najwyżej skalsyfikowanych drużyn w tabeli, czyli rezerw Ochojca z KS Wielopole zakończyło się remisem 1:1.