BEZ PRZEŁAMANIA. PORAŻKA ROW-U W PAWŁOWICACH

W meczu 27. kolejki III ligi grupy III ROW 1964 przegrał w spotkaniu wyjazdowym z Pniówkiem Pawłowice 1:2. Jest to trzecia porażka drużyny Rolanda Buchały z rzędu.

W pierwszych 45-minutach zdecydowanie lepszą drużyną byli gospodarze, którzy swoją przewagę udokumentowali już w 12. minucie gry, kiedy Bartosza Plewkę strzałem z około 30 metrów pokonał Dawid Morcinek. O wiele lepiej zielono-czarni wyglądali po przerwie. Swoją okazję tuż po zmianie stron miał Jakub Kuczera, jednak bez problemów interweniował były zawodnik Energetyka ROW Rybnik – Bartosz Gocyk. W 52. minucie golkiper Pniówka był jednak bez szans. Z autu wrzucał Marek Krotofil, a futbolówka trafiła ostatecznie do Tomasza Gomoli, który z bliska wyrównał stan rywalizacji. Było to drugie trafienie czeskiego snajpera w obecnych rozgrywkach. Cztery minuty później kapitalną interwencją po strzale Szymona Kuziora popisał się Gocyk. W 70. minucie za drugą żółtą kartkę boisko opuścić musiał Kamil Glenc (druga żółta), a 180. sekund póżniej taka sama kara spotkała Szymona Kuziora. Przełomowa dla losów rywalizacji okazała się 76. minuta gry, kiedy na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Dawid Weis. ROW walczył do końca, jednak mimo okazji Dawida Migusa, Jana Janik i Jakuby Kuczery wynik nie uległ zmianie. Warto zaznaczyć, że arbiter pokazał w tym spotkaniu 15 żółtych i dwie czerwone kartki!

Porażka w Pawłowicach jest trzecią porażką z rzędu. Wcześniej zielono-czarnym nie udało się zdobyć punktów w Tarnowskich Górach i przy Gliwickiej w meczu z rezerami Miedzi. Mimo porażki ROW utrzymał ostatnią (15.) bezpieczną pozycję w tabeli. Jednak przewaga nad 16. w tabeli – Piastem Żmigród to jeden, a nad 17. Foto-Higieną Gać cztery punkty.

W następnej kolejce drużyna Rolanda Buchały zagra w Rybniku z LKS Goczałkowice Zdrój. Mecz przy Gliwickiej w Święto Pracy o godzinie 17.

GKS „Pniówek-74” Pawłowice – ROW 1964 Rybnik 2:1 (1:1)
1:0 Dawid Morcinek 12′
1:1 Tomasz Gomola 53′
2:1 Dawid Weis 76′