DWA OBLICZA ZIELONO-CZARNYCH W ZABRZU

W meczu 29. kolejki III liga grupy III ROW 1964 Rybnik przegrał w Zabrzu z rezerwami Górnika Zabrze 2:4 (0:3). Bramki dla zielono-czarnych zdobyli Łukasz Krakowczyk i Jan Janik.

Pierwsze 45-minut toczyło się pod zdecydowane dyktando gospodarzy. W 20. minucie gry Bartosza Plewkę (po strzale Bartłomieja Korbeckiego) uratowała poprzeczka. Niestety szczęście golkipera ROW-u opuściło w 28., 40., i 45. minucie gry, kiedy gospodarze za sprawą Arsena Hrosu, Dawida Szkudlareka i Krzysztofa Kiklaisza zdobyli trzy bramki.

Tuż po przerwie na placu gry w miejsce Dawida Migusa pojawił się Łukasz Krakowczyk. Zanim ROW zaczął zagrażać bramce strzeżonej przez Bartosza Neugebauera, refleksem musiał wykazać się Bartosz Plewka. Golkiper ROW-u zanotował kapitalną interwencję po strzale Bartłomieja Korbeckiego. Podopieczni Rolanda Buchały zdecydowaną przewagę osiągnęli po godzinie gry, czego efektem były bramki wprowadzonego po przerwie Łukasza Krakowczyka (6. bramka w sezonie) i kapitana Jana Janika (trafienie numer trzy w obecnych rozgrywkach). Asysty przy trafieniach z 61. i 64. minuty zanotowali kolejno Yaroslav Baranskyi i Łukasz Gajda. Ostatnie słowo należało jednak do zabrzan. Najpierw Kamil Lukoszek trafił w słupek, a w 85. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego na czwartą bramkę dla gospodarzy zamienił Jan Flak. ROW (do czego zdążył w tym sezonie przyzwyczaić) walczył ambitnie do końca, a blisko gola numer trzy dla rybniczan był Marek Krotofil. Strzał defensora zielono-czarnych zatrzymał się ostatecznie na słupku…

W dolnej części tabeli bez zmian. ROW utrzymał ostatnią bezpieczną pozycję w tabeli, z przewagą punktu nad Piastem Żmigród i dwóch nad Foto-Higieną Gać.

Kolejne spotkanie podopieczni Rolanda Buchały zagrają w niedzielę (9 maja), gdzie przy Gliwickiej podejmą autsajdera tabeli Polonię-Stal Świdnica. Pierwszy gwizdek o godzinie 17.

ZAPRASZAMY DO ZOBACZENIA SKRÓTU TEGO SPOTKANIA OKRASZONEGO KOMENTARZEM DARIUSZA CHOJNACKIEGO!

Górnik II Zabrze – ROW Rybnik 4:2 (3:0)
1:0 Arsen Hrosu 28′
2:0 Dawid Szkudlarek 40′
3:0 Krzysztof Kiklaisz 45′
3:1 Łukasz Krakowczyk 61′
3:2 Jan Janik 64′
4:2 Jan Flak 85′