DWA RAZY W ALUMINIUM… CHWAŁOWICE BEZ PUNKTÓW

W meczu 6. kolejki Klasy okręgowej Pierwszy Chwałowice przegrał z rezerwami GKS Jastrzębie 1:3 (0:2). Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył Kacper Szotowicz.

Pechowa dla podopiecznych Łukasza Wojaczka okazała się 13. minuta gry. Wówczas pierwszą bramkę dla gości zdobył doskonale znany w Rybniku (były zawodnik Rymera Rybnik) – Salvador Pryka, który piłkę odbitą od słupka skierował do pustej bramki. Jeszcze przed przerwą goście po precyzyjnym strzale głową za sprawą Jakuba Kasperowicza podwyższyli prowadzenie. W międzyczasie gospodarze tego spotkania dwukrotnie obili obramowanie bramki Jastrzębia. Najpierw Szymon Plewka po składnej akcji, a następnie Artur Łaciok ze stałego fragmentu gry. Na przerwę to jednak goście schodzili z dwubramkowym prowadzeniem. Po zmianie stron na listę strzelców wpisał się wprowadzony chwilę wcześniej w ekipie z Jastrzębia 16-letni Jakub Brachman. Na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry gospodarze dopięli swego, ale gol wprowadzonego po przerwie Kacpra Szotowicza okazał się jedynie bramka honorową.

Pierwszy Chwałowice – GKS II Jastrzębie 1:3 (0:2)
0:1 Salvador Pryka 13′
0:2 Jakub Kasperowicz 44′
0:3 Jakub Brachman 66′
1:3 Kacper Szotowicz 87′

Pierwszy Chwałowice:
Kamil Sobieraj – Mateusz Bennek (60′ Kacper Szotowicz), Adrian Holona (77′ Beniamin Pyszny), Artur Łaciok, Mateusz Morawa, Marcin Orawiec, Adam Paprotny (70′ Jakub Parma), Michał Piotrowicz, Szymon Plewka, Szymon Węgrzyk, Szymon Zniszczoł.
Na ławce rezerwowych pozostali:
Kamil Tomiuk, Mateusz Gawliczek, Maciej Odrobina
TRENER: Łukasz Wojaczek.

GKS II Jastrzębie:
Jakub Szczepanik – Filip Kozłowski, Kamil Bednorz, Jakub Kasperowicz, Aleksander Nagórka (46′ Kamil Myśliwiec), Jakub Tomera (78′ Michał Erazmus), Remigiusz Borkała, Krystian Kaczmarczyk (70′ Kacper Waleczek), Miłosz Misala, Joao Paulo Vieira Passoni (80′ Oliwer Podeszwa), Salvador Pryka (60′ Jakub Brachman),
Jakub Maciejowski, Martin Vasil.
TRENER: Mateusz Galikowski

Żółte kartki: Mateusz Bennek, Marcin Orawiec, Michał Piotrowicz, Szymon Zniszczoł, Beniamin Pyszny (Chwałowice) – Remigiusz Borkała, Kamil Myśliwiec (Jastrzębie).

Sędziował: Jacek Bielecki (główny), Kacper Hołda (asystent I), Leszek Bialas (asystent II).