„I BRAWO DLA GORZOWA…”

W meczu 32. kolejki III ligi grupy III ROW 1964 Rybnik przegrał przed własną publicznością z Wartą Gorzów 0:1.

Zwycięską bramkę goście zdobyli w 84. minucie za sprawą rezerwowego Dominika Nowakowskiego. Przez większość część spotkania gracze Warty Gorzów toczyli pojedynki z Danielem Joną, który do wspominanej 82. minuty gry spisywał się bez zarzutu pomiędzy słupkami rybnickiej bramki. Natomiast ROW od 20. minuty gry stracił… zęby. Jedyny napastnik (podczas nieobecności Łukasza Krakowczyka i kontuzjowanego Jakuba Kuczery) Tomasz Gomola po zderzeniu z rywalem musiał opuścić boisko (na wargę założono Czechowi cztery szwy).

„Kombinujemy na wszystkie możliwe sposoby, od taktyki po inne rzeczy, ale nie wychodzi. Kontuzje zabrały nam nasze armaty z przodu i tak naprawdę cała ekipa, która grała w ofensywie, ma – żebym nie okłamał – może jedną, albo dwie bramki w lidze, więc nie mamy kim straszyć z przodu. Broniliśmy się całkiem dobrze. Do końca rozgrywek zostało sześć meczów, nie składamy broni, nie zwieszamy głów. Jedziemy do Kluczborka, zobaczymy co będzie” – powiedział na gorąco po meczu trener ROW-u Roland Buchała.

Dzięki bramce w 90. minucie gry Dawida Hanzla, która zapewniła remis Pniówkowi Pawłowice w meczu z Foto-Higieną Gać, ROW utrzymał 16. pozycję w tabeli (pierwszą w strefie spadkowej), z puntem straty do Piasta Żmigród i punktem przewagi nad wspomnianym zespołem z Gaci. Przed zielono-czarnymi środowy mecz w Kluczborku i kolejne spotkanie „o wszystko” z Piastem Żmigród.

ROW 1964 Rybnik – Warta Gorzów Wielkopolski 0:1 (0:0)
0:1 Dominik Nowakowski 85′