JAK NA DERBY PRZYSTAŁO!

W meczu 29. kolejki Klasa A Football Center 2020/2021, grupa: Rybnik, Zuch Orzepowice przegrał z Płomieniem Ochojec 2:3. Derby miasta mogły się podobać.

Po pierwszej połowie wydawało się, że jest już po meczu. Goście w pierwszych trzech kwadransach za sprawą dwóch trafień Tomasza Hulbója i jednym Wiktora Sebastiana prowadzili już 3:0. Nazwa Zuch jest jednak nieprzypadkowa i gospodarze zagrali kapitalne drugie 45-minut. W 58. minucie gola kontaktowego dla miejscowych zdobył Łukasz Wawrzynek. Chwilę później szarżę gospodarzy nieprzepisowo w obrębie własnego pola karnego przerwał Dawid Szlosarek i arbiter wskazał na jedenasty metr. Niestety dla gospodarzy, piłka po strzale Radosława Chrószcza zatrzymała się na spojeniu słupka z poprzeczką… Dzielnie walczący piłkarze z Orzepowic w 67. minucie dopięli swego i za sprawą Artura Teclera zdobyli drugą bramkę. Mimo kolejnych okazji z obu stron (m.in. goście trafili w słupek po stałym fragmencie) wynik nie uległ już zmianie. Tym samym gracze z Ochojca zwyciężyli w piątym kolejnym meczu ligowym!

Do zakończenia sezonu jeszcze cztery kolejki spotkań. Zuch, który zajmuje  11. miejsce w tabeli zagra w terminach: 19 i 26 czerwca oraz 3 i 10 lipca, natomiast Płomień (4. miejsce w tabeli) 19, 22, 27 czerwca oraz 4 lipca. Zapraszamy na trybuny!

TKKF Zuch Orzepowice – LKS Płomień Ochojec 2:3 (0:3)
0:1 Wiktor Sebastian 6′
0:2 Tomasz Hulbój 33′
0:3 Tomasz Hulbój 42′
1:3 Łukasz Wawrzynek 58′
2:3 Artur Tecler 67′