KLAPS I WAKACJE… TUZIN GOLI W CHWAŁOWICACH!

W meczu ostatniej kolejki grupy mistrzowskiej Zina klasy okręgowej, GKS Pierwszy Chwałowice przegrał na własnym stadionie z Unią Racibórz 1:11. Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył w 79. minucie gry Szymon Zniszczoł.

Po środowym zwycięstwie w Gorzycach nad triumfatorem rozgrywek – zespołem Czarnych (2:1), gracze z Chwałowic musieli (w sobotę, 3 lipca) przełknąć gorzką pigułkę w postaci klęski na własnym obiekcie z Unią Racibórz… Pierwszą bramkę widzowie w Chwałowicach zobaczyli już po niespełna 180 sekundach gry, a gości na prowadzenie wyprowadził Patryk Goły. Jeszcze przed przerwą bramki dla Unii Racibórz zdobyli klejono Patryk Moneta, Zaza Sabiashvili, Bogusław Sobek i Damian Gawryluk. W 21. minucie gry plac gry opuścić musiał gracz gospodarzy Kamil Tomiuk na wskutek kontuzji (rozcięta głowa).

Najwięcej z naszej perspektywy wydarzyło się w przerwie, kiedy w obiektywie naszego fotografa  – Rafała Wujca znalazła się sympatyczna rodzinka.

Po zmianie stron Unia, nie zwalniała tempa, czego efektem było… kolejnych sześć trafień dla gości! Na listę strzelców wpisali się: Zaza Sabiashvili, Rafał Chałupiński (3) i Damian Gawryluk (2). Gospodarze tego dnia zdobyli tylko jedną bramkę, ale naszym zdaniem trafienie (lob) Szymona Zniszczoła było absolutnie najładniejszym z tuzina bramek zdobytych tego dnia przy ulicy 1 Maja w Rybniku.

Ostatecznie drużyna z Chwałowic zakończyła rozgrywki w grupie mistrzowskiej klasy okręgowej na 7. miejscu, natomiast rywale z Raciborza na miejscu 3. Awans do IV ligi uzyskał zespół LKS Czarni Gorzyce – GRATULUJEMY!

GKS Pierwszy Chwałowice – Unia Racibórz 1:11 (0:5)
0:1 Patryk Goły 3′
0:2 Patryk Moneta 17′
0:3 Zaza Sabiashvili 21′
0:4 Bogusław Sobek 25′
0:5 Damian Gawryluk 41′
0:6 Zaza Sabiashvili 47′
0:7 Rafał Chałupiński 58′