MOMENTY BYŁY! PORAŻKA ROW-U W TYCHACH

Z pierwszego wyjazdowego spotkania w 2024 roku ROW 1964 Rybnik wrócił na tarczy. W Tychach lepsza okazała się „druga” drużyna miejscowego GKS-u.

Gospodarze, tak jak to miało miejsce podczas pierwszego meczu w Rybniku „zesłali” do swych rezerw zawodników pierwszego zespołu. Aż ośmiu piłkarzy z pojedynku z ROW-em znalazło się dzień prędzej w kadrze na mecz 1. ligi z Chrobrym Głogów:

• Przemysław Mystkowski (ławka).

Trzeba odnotować, że tyszanie mecz z Chrobrym przegrali, a zwycięską bramkę dla gości zdobył Robert Mandrysz, którego nikomu w Rybniku przedstawiać nie trzeba.

Dawid Jóźwiak nie miał takiego komfortu jak jego vis-a-vis. W Tychach trener ROW-u nie mógł skorzystać z usług Kamila Spratka. Do kadry meczowej powrócił nieobecny podczas meczu z Kuźnią Ustroń Arystydes Pachucy.

Mimo, przepaści jaka na co dzień dzieli piłkarzy obu drużyn (trzy klasy rozgrywkowe różnicy) wiele fragmentów tego spotkania w wykonaniu rybnickiej jedenastki mogło się jednak podobać. Co prawda szybko, bo już w 9. minucie strzałem z dystansu wynik meczu otworzył Anglik – Teo Kurtaran. ROW nie złożył broni i wyrównał stan meczu w. 29. minucie, po ładnej dynamicznej kontrze w wykonaniu Pawła Mandrysza, asyście Davida Jamesa i trafieniu Kamila Sikory. Dla napastnika ROW-u jest to pierwsza bramka w barwach nowej drużyny. Gospodarze na prowadzenie wrócili w 41. minucie za sprawą Patryka Mikity. Jeszcze przed przerwą w bramce zielono-czarnych popisał się Dominik Stanny, broniąc rzut karny wykonywany przez strzelca pierwszej bramki w tym spotkaniu. Po zmianie stron dwa trafienia dla tyszan zanotował Przemysław Mystkowski. W 65. minucie na murawie melduje się Arys Pachucy, który już po siedmiu minutach zmniejsza straty do dwóch bramek. Bez wątpienia był to najlepszy fragment ROW-u w tym spotkaniu. Potwierdza to druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla piłkarza gospodarzy Dominika Połapa, za krytykę orzeczeń arbitra. Na ławce gospodarzy zrobiło się nerwowo, jednak doświadczenie było ostatecznie po ich stronie. Wynik meczu na 5:2 dla GKS-u ustalił w 86. minucie Dorian Orliński. Na dziesięć minut przed końcem debiut w barwach ROW-u zanotował Karol Niemiec.

Po 17. kolejkach IV ligi ROW 1964 Rybnik zajmuje 10. miejsce w tabeli z dorobkiem 24. punktów. Kolejny mecz zielono-czarni zagrają przy Gliwickiej w sobotę, 23 marca o  godzinie 14:00.