NIEUDANY DEBIUT W TARNOWSKICH GÓRACH

W meczu 25. kolejki III ligi grupy III piłkarze ROW-u 1964 Rybnik przegrali na wyjeździe z Gwarkiem Tarnowskie Góry 1:2. Jedynego gola dla zielono czarnych tuż przed przerwą zdobył kapitan – Jan Janik.

Pierwsze spotkanie ROW-u w Tarnowskich Górach zapowiadaliśmy jako pojedynek snajperów, czyli najskuteczniejszego zawodnika Gwarka – Dawida Jarki (7. bramek) z najskuteczniejszym piłkarzem ROW-u – Jakubem Kuczerą (10. bramek). Nieoczekiwanie jednak (Dawida Jarki zabrakło ostatecznie w kadrze meczowej) mecz miał innego bohatera, gracza gospodarzy – Patryka Joachima, który dwukrotnie pokonał w tym meczu Bartosza Plewkę. O ile na trafienie z 43. minuty zielono-czarni odpowiedzieli niemal natychmiastowo – bramkę wyrównująca z rzutu karnego, po faulu na Szymonie Kuziorze zdobył najlepszy zawodnik środowego finału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Rybnik Jan Janik (pierwszy gol w tym sezonie), o tyle na drugie trafienie z 88. minuty zabrakło graczom Rolanda Buchały amunicji. Za występ pochwalić możemy Bartosza Plewkę, który solidnie prezentował się w bramce ROW-u. Drużyna z Rybnika przystąpiła do meczu osłabiona brakiem „wykartkowanych”: Yarko Baranskyiego, Konrada Warmińskiego i Łukasza Krakowczyka oraz kontuzjowanego Piotra Pacholskiego.

Po 25 spotkaniach tego sezonu ROW zajmuje 14. pozycję (spadek o jedno miejsce względem poprzedniej kolejki) i ma aktualnie trzy punkty przewagi nad strefą spadkową.

W następnej kolejce ROW 1964 Rybnik zagra u siebie z rezerwami Miedzi Legnica, które w tabeli zajmują jedną pozycję niżej i tracą do graczy Rolanda Buchały tylko dwa punkty (ROW ma jedno spotkanie rozegrane mniej). Zapowiada się więc kolejne spotkanie o „sześć punktów”…

TS Gwarek Tarnowskie Góry – ROW 1964 Rybnik 2:1 (1:1)
1:0 Patryk Joachim 43′
1:1 Jan Janik 45′ (rzut karny)
2:1 Patryk Joachim 88′