PODSUMOWANIE ĆWIERĆFINAŁÓW PUCHARU POLSKI NA SZCZEBLU PODOKRĘGU RYBNIK

W półfinale rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Rybnik meldują się Sygnały Gotartowice, Decor Bełk, Odra Wodzisław oraz Górnik Radlin. Losowanie 1/2 finału prawdopodobnie w czwartek…

Dąb Dębieńsko – Sygnały Gotartowice 0:3 (0:1)
0:1 Michał Gruszka 40′
0:2 Piotr Werber 70′
0:3 Łukasz Reinhard 85′

Mecz transmitowany był na naszym kanale na YouTube. Widzowie w Dębieńsku jak i przed odbiornikami zobaczyli trzy gole – wszystkie dla gości. Pięć minut przed przerwą bramkę dla Sygnałów zdobył Michał Gruszka. Po zmianie stron kolejne dołożyli rezerwowy Piotr Werber, a także Łukasz Reinhard sprytnym uderzeniem z rzutu wolnego. Gole z tego spotkania zobaczyć można TUTAJ. Po raz ostatni tak daleko gracze z Gotartowic doszli w okręgowym pucharze w sezonie 2012/2013, w którym eliminowali kolejno Fortecę Świerklany, Rymer Rybnik i Polonię Łaziska Rybnickie. W grze o finał ulegli Polonii Marklowice 1:3.

Dąb Dębieńsko:
Adam Owczarek (46′) – Robert Marcol, Gabriel Bartoszek (70′ Kacper Kiełkowski), Przemysław Czempiel (80′ Paweł Bartoszek), Paweł Dolaciński, Krzysztof Domżoł, Dominik Gonsior, Szymon Knopik (46′ Jonasz Stępień), Maciej Mosgalik (46′ Mateusz Stęplewski), Mateusz Rapacz, Dawid Szydłowski (46′ Szymon Wojtoń), Mateusz Wojtoń.
Na ławce rezerwowych pozostał: Błażej Grzomba
TRENER: Adam Owczarek

Sygnały Gotartowice:
Szymon Piskula (46′ Dariusz Przeździęg) – Mateusz Chmielewski, Tomasz Sputek (46′ Łukasz Kuciej), Lesław Jadczyk, Patryk Kulik, Łukasz Norek, Kamil Bujok (65′ Kamil Werber), Michał Benk (65′ Marcin Śniegoń), Łukasz Reinhard, Arkadiusz Sikora (65’Piotr Werber), Michał Gruszka (46′ Kamil Kulik).
TRENER: Łukasz Norek

Żółte kartki; Mateusz Rapacz (Dębieńsko) – Łukasz Norek (Gotartowice).

Sędziowie: Łukasz Sikorski (główny), Arkadiusz Ptak (asystent I), Mateusz Delimata (asystent II).

Naprzód Rydułtowy – Decor Bełk 0:5 (0:3)
0:1 Patryk Joachim 33′
0:2 Patryk Joachim 36′
0:3 Patryk Joachim 43′
0:4 Patryk Fabian 55′
0:5 Paweł Ziaja 82′

W Rydułtowach IV-ligowcy z Błeku nie pozostawili złudzeń kto jest jednym z faworytów do zdobycia trofeum i pewnie pokonali występujący w Klasie A Naprzód Rydułtowy. Już do przerwy hat-trickiem (zdobytym w dziesięć minut) popisał się gracz gości Patryk Joachim. Po zmianie stron kolejne bramki zdobyli Patryk Fabian i rezerwowy Paweł Ziaja.

Naprzód Rydułtowy:
Dmytro Svintsitskyi (80′ Karol Bodziony) – Filip Broniszewski (46′ Wojciech Rybak), Adrian Folmert, Krzysztof Brzoska, Maciej Ligęza (70′ Paweł Idziak), Szymon Gunia (77′ Jakub Barciok), Grzegorz Brzoska (46′ Remigiusz Ciepły), Kamil Elias, Łukasz Hajto (46′ Miłosz Molek), Jan Pawelec, Igor Sobala (70′ Łukasz Handschuh).
TRENER: Grzegorz Brzoska.

Decor Bełk:
Grzegorz Kleemann – Bartosz Beruda, Krzysztof Dankowski, Patryk Fabian (65′ Oskar Świerc), Kamil Giera, Dominik Jakubowski (46′ Paweł Ziaja), Bartosz Smyla, Bartosz Semeniuk (46′ Michał Stryczek), Łukasz Spórna, Bartosz Wójcik (46′ Robert Paryła), Patryk Joachim (46′ Dawid Jarka).
TRENER: Marcin Domagała
Na ławce rezerwowych pozostali: Michał Bodys, Tomasz Reguła

Żółte kartki: Grzegorz Brzoska, Kamil Elias (Rydułtowy).

Sędziowie: Maciej Węgrzyk (główny), Bartosz Jeż (asystent I), Wiesław Grobelny (asystent II).

Płomień Czuchów – Odra Wodzisław 2:10 (1:5)
2:10 Bartosz Krzyżok 86′

Mecz w Czuchowie rozgrywany był niestety bez udziału publiczności. Obie połowy spotkania kończyły się wynikiem 1:5. Ostateczny rezultat 2:10 był najniższym możliwym wynikiem. III-ligowcy z Wodzisławia byli górą na B-klasową drużyną w każdym aspekcie gry. Jeszcze przed przerwą rzut karny egzekwowany przez Jakuba Przygodę kapitalnie wybronił Michał Czempiel. Wielkie brawa należą się zdobywcom obu bramek dla gospodarzy: Dariuszowi Pozórowi oraz Łukaszowi Koperskiemu.

Płomień Czuchów:
Michał Czempiel (46′ Jan Woźnikowski) – Szymon Bartyzel, Sebastian Żak (73′ Adrian Koczot), Rafał Koperski, Mateusz Błaut, Wojciech Papiernik (60′ Kamil Kowalczyk), Łukasz Koperski, Maciej Zabielski, Michał Rosiak (17′ Jakub Reguła, 60′ Arkadiusz Morciniec), Dariusz Pozór (46′ Przemysław Jędrzejczak), Kamil Cieślik (46′ Rafał Karpowicz).
TRENER: Krzysztof Grochla.

Odra Wodzisław:
Wiktor Gorel (65′ Kamil Kuszka) – Jakub Przygoda, Krzysztof Krzyżok (46′ Michał Gałecki), Kyrylo Protsyshyn (46′ Wojciech Wenglorz) – Patryk Mociak (46′ Szymon Kalisz), Oleksandr Tsybulnyk (65′ Tomasz Krężelok), Yevhenii Chepurnenko, Valerii Kovernyk (46′ Mateusz Flak) – Elorhan Matheus Vital Gomes De Sena, Bartosz Krzyżok, Ihor Karpenko (46′ Paweł Zdunek).
TRENER: Jacek Trzeciak.

Żółta kartka: Dariusz Pozór (Czuchów).

Sędziowie: Adam Kuczera (główny), Krzysztof Kula (asystent I),Tomasz Żurek (asystent II).

Polonia Marklowice – Górnik Radlin 0:3
WALKOWER – czekamy na oficjalne decyzje Komisji ds. rozgrywek.