RUSZYŁA MASZYNA! ROW NA PIĄTKĘ!

W meczu 18. kolejki IV ligi grupy II ROW 1964 Rybnik zdecydowanie ograł LKS Tworków 5:1.

Mecz przy Gliwickiej rozpoczął się przy pięknej słonecznej pogodzie. Niestety już po 12 minutach spotkania i „centrostrzale” Jakuba Przygody z prowadzenia cieszyli się goście. Oprócz wyniku zmieniły się również warunki atmosferyczne i w połowie pierwszej części gry nad Rybnikiem przeszła ulewa. Wszyscy zgromadzeni na stadionie kibice znaleźli jednak schronienie pod trybuna krytą. W 26. minucie wynik meczu wyrównał Arystydes Pachucy, a dziesięć minut później w tłoku podbramkowym najlepiej odnalazł się Dawid James, który wyprowadził zielono-czarnych na prowadzenie. Jeszcze przed przerwą drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został zawodnik gości – Konrad Kochan. W przerwie Dawid Jóźwiak dokonał trzech roszad w składzie, a na murawie zameldowali się: Salvador Pryka, Jakub Bębenek i Łukasz Niemiec. Drugie 45-minut toczyło się już pod zdecydowane dyktando gospodarzy. Na udokumentowanie przewagi trzeba było poczekać, ale było warto! W przeciągu zaledwie 180 sekund (!) zielono-czarni trzykrotni pokonali golkipera gości – Karola Salamona! Rozpoczęło się w 70. minucie, kiedy pierwsze od 26 września 2019 roku trafienie w zielono-czarnych barwach (i na poziomie IV ligi) zanotował powracający z Pniówka Pawłowice Kamil Spratek. Chwilę później swojego drugiego gola notuje będący w kapitalnej dyspozycji Arys Pachucy, który w drugim wiosennym spotkaniu (nieobecny na meczu z Kuźnią Ustroń) notuje trzecią bramkę! Należy odnotować, że kapitalną akcją przy trafieniu byłego zawodnika KS Wielopole popisał się dobrze dysponowany na wiosnę Nigeryjczyk David Ubong James – asysta w każdym z trzech rozegranych do tej pory spotkaniach! Strzelecki popis ROW-u zakończył Jakub Dankowski, którego gol na 5:1 był premierowym w barwach rybnickiej drużyny. Na dziesięć minut przed końcem debiut w seniorskiej piłce zalicza wychowanek RKP – Kacper Wiśniewski (rocznik 2008). Dołącza tym samym do Mateusza Knapika (rocznik 2007), który rozpoczął spotkanie od pierwszej minuty.

Po zwycięstwie nad zespołem z Tworkowa ROW 1964 Rybnik awansował o dwie pozycje i z dorobkiem 27. punktów jest na ósmym miejscu w tabeli.

W Wielką Sobotę podopieczni Dawida Jóźwiaka zagrają mecz wyjazdowy z rezerwami Rekordu Bielsko-Biała. Początek spotkania już o godzinie 10:30!

ROW 1964 Rybnik — LKS Tworków 5:1 (2:1)
0:1 Jakub Przygoda 12′
1:1 Arystydes Pachucy 26′
2:1 David Ubong James 35′
3:1 Kamil Spratek 70′
4:1 Arystydes Pachucy 72′
5:1 Jakub Dankowski 73′