RYBNICKIE SZPILE: 06-07.05.2023

Prezentujemy podsumowanie spotkań rybnickich drużyn.

Bardzo ciekawie na finiszu rozgrywek w walce o awans do I ligi kobiet. Wśród zaangażowanych drużyn o pierwsze, premiowane awansem miejsce nasze frelki! TS ROW po zwycięstwie w Krakowie nad Wandą zajmuje drugie miejsce w tabeli. Na czele Ślęza Wrocław (lepszy bilans w meczach z TS ROW), a na 3 miejscu z punktem straty Respekt Myślenice. Swój mecz wygrała także druga drużyna TS ROW, która w Orzeszu zdemolowała gospodynie 8:0 w meczu IV ligi kobiet.

W gorszych nastrojach są piłkarze ROW-u, którzy przy Gliwickiej musieli uznać wyższość rezerw tyskiego GKS-u.

Udany weekend drużyn z Chwałowic. W sobotę w Klasie okręgowej Pierwszy Chwałowice ograł Zameczek Czernica 5:2 (dla gości dwa gole zdobył były ekstraklasowy zawodnik – Marcin Sobczak). Natomiast w niedzielę, po wyjazdowym zwycięstwie 4:0 nad Zrywem Bzie pozycję lidera Klasy C utrzymały rezerwy.

KS (Sygnały) Gotartowice dzielnie walczyły o punkty w meczu z Baranowicami, ale w 72. minucie było jasne, że trzy oczka pojadą do Żor. Wówczas, przy wyniku 0:2 czerwoną kartką ukarany został gracz gospodarzy – Dominik Niećko, a później goście jeszcze dwukrotnie pokonali golkipera Gotartowic – Michała Dankowskiego.

Na Szpajcha Arenie, Polonia Niewiadom podzieliła się punktami z Orłem Jankowice. Wyrównujące trafienie na 2:2 dla gospodarzy padło w 57. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i precyzyjnej główce Łukasza Wystyrka. W końcowych minutach spotkania obie drużyny miały swoje okazje, jednak więcej bramek widzowie już nie zobaczyli.

W sobotę połowa naszej redakcji przyglądała się derbowej rywalizacji w Radziejowie, gdzie MKS 32 ostatecznie pokonał po bardzo dobrym widowisku z obu stron Zuch Orzepowice 3:2. W pojedynku snajperów: Szymon Wawrzonkowski – Jakub Kazaniecki padł remis 2:2. Jednak to bramka nowego zawodnika klubu z Radziejowa w ostatniej akcji meczu zapewniła gospodarzom komplet punktów.

Górnik Boguszowice kontynuuje serię zwycięstw i podtrzymuje miano „Rycerzy Wiosny”! Tym razem podopieczni Adama Roeznera wywieźli okazałe zwycięstwo ze Szczejkowic. Kapitalne szczególnie drugie 45-minut, w którym Górnik trafił czterokrotnie.

1/4 z nas była obecną na meczu w Niedobczycach, gdzie Rymer Rybnik mierzył się z Polonią Marklowice. Do przerwy górą goście, którzy prowadzenie objęli wykorzystując rzut karny (po faulu bramkarza Rymera). Sygnał do zdecydowanego natarcia gospodarzom wysłał po zmianie stron sam Prezes, który ostatnią fazę meczu spędził na stojąco zdecydowanie bliżej płyty głównej. Podziałało! Widzowie przy Górnośląskiej zobaczyli dwie potrzebne do zwycięstwa bramki. Obie efektowne! Najpierw lob w wykonaniu weterana boisk Marcina Moskala, a chwilę później kapitalny strzał z rzutu wolnego Marko Vynnychoka. W końcówce spotkania niefortunną interwencję zaliczył jeszcze gracz Polonii Marklowice, który faulując (ostatecznie na drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę) nabawił się poważnej kontuzji. Życzymy zdrowia Rafał!

W niedzielę transmitowaliśmy mecz wicelidera tabeli Klasy A – Płomienia Ochojec z Naprzodem Rydułtowy. Spotkanie można było zobaczyć przy kawie, herbacie, dobrym jedzonku i oczywiście (dla chętnych) czymś mocniejszym w Piwiarniach Miejskich. O tym, że nasze mecze zawsze możecie zobaczyć w lokalu przy ulicy 3-go maja w Rybniku większość z Was pewnie wie 🙂 Po raz pierwszy jednak (z racji oczywiście na przeciwnika) zmagania z ulicy Cystersów 34 można było śledzić również w lokalu w Rydułtowach! Sam mecz nie rozczarował. Do przerwy Płomień uzyskał dwubramkowe prowadzenie dzięki dubletowi zdobytemu przez niesamowitego Tomasza „Hellboya” Hulbója jeszcze przed przerwą. Po zmianie stron do głosu doszli goście, ale defensywa z Kamilem Filuszem na czele nie dała się zaskoczyć i trzy punkty zostały w Ochojcu.

W klasie B derby miasta na remis. KP Kamień dwukrotnie obejmował prowadzenie w meczu z Grabownią, nawet kiedy od 59 minuty musiał radzić sobie grając w osłabieniu (czerwona kartka dla Karola Wieczorka). „Grabusy” walczyły jednak do końca, czego efektem była bramka wyrównująca autorstwa Przemysława Bennka w doliczonym czasie gry.

W Szczerbicach ciężkie warunki Sokołowi Chwałęcice zafundowali gospodarze, którzy po pierwszych trzech kwadransach prowadzili po bramce z 20 minuty gry. Po przerwie do bramki i to trzykrotnie trafiali już tylko goście!

W Klasie C oprócz okazałego kolejnego zwycięstwa Pierwszego II Chwałowice, w miniony weekend zapunktował również KP II Kamień. Zwycięstwo 3:2 w meczu ze Skrbeńskiem jest pierwszym od 23 października 2022 roku, czyli od 195 dni! Na drugim biegunie KS Wielopole, które uległo na własnym obiekcie rezerwom z Gaszowic 1:3, ale przez występ w nim nieuprawnionego zawodnika wynik zweryfikowano jako walkower dla gości.