RYBNICKIE SZPILE: 07 – 08.04.2023

Prezentujemy podsumowanie spotkań rybnickich drużyn.

Sporo się działo w meczach rybnickich drużyn rozegranych przed świętami. W Wielki Piątek ROW 1964 Rybnik mimo ambitnej postawy uległ przy Gliwickiej liderowi rozgrywek Gwarkowi Ornontowice 1:2.

Wielka Sobota w wykonaniu frelek, które w Zduńskiej Woli pokonały miejscową Pogoń 10:0! Połowa bramek w tym spotkaniu była dziełem Agaty Sobkowicz. Na uwagę zasługuje również hat-trick autorstwa Julii Krzyżok zdobyty w zaledwie dziesięć minut!

Jedyny rybnicki przedstawiciel Klasy okręgowej – GKS Pierwszy Chwałowice, mimo iż objął prowadzenie po trafieniu Szymona Plewki musiał ostatecznie uznać wyższość gospodarzy – LKS 1908 Nędza.

W rozgrywkach Klasy A mieliśmy dwie konfrontacje pomiędzy drużynami z miasta Rybnik. W Boguszowicach Górnik gładko pokonał MKS 32 Radziejów-Popielów 5:0, a trzykrotnie na listę strzelców wpisał się niezawodny Adam Paszenda.

Zdecydowanie więcej emocji miało miejsce w Gotartowicach, gdzie Sygnały mierzyły się z Rymerem. Do przerwy po trafieniu samobójczym gracza gospodarzy i bramce Marcina Bobera goście prowadzili 2:0. Kiedy, w 52. minucie gry Marko Vynnychok finalizuje składną akcję i podwyższa prowadzenie na 3:0 wydaje się, że jest już po meczu. Jednak podopieczni Dariusza Momota nie złożyli broni i wypalili z niej dwukrotnie. W 73. minucie dośrodkowanie z lewej strony boiska wykorzystuje Mateusz Sowa, a dziewięć minut później Bartosz Kunat zdobywa bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego! Gospodarze kończyli mecz w „9” po czerwonych karkach pokazanych Bartoszowi Kunatowi i Olafowi Sowie w doliczonym czasie gry.

Pierwsze punkty na wiosnę zdobył Zuch Orzepowice, choć po 50 minutach gry przegrywali w Mszanie 1:3. Następne pół godziny należały już do podopiecznych Rafała Cicheckiego. W tym czasie gracze z Orzepowic zdobyli trzy bramki i wyszli na prowadzenie. Niestety w doliczonym czasie gry bramkę zdobyli gospodarze i ostatecznie mecz zakończył się remisem 4:4.

W meczu pomiędzy Baranowicami, a Niewiadomiem rozegranym w Żorach górą gracze LKS-u. Widzowie gole zobaczyli dopiero w drugich 45-minutach. Niestety dwa z trzech goli wpadło do bramki Polonii Niewiadom.

Ciężkie warunki wiceliderowi tabeli postawiła drużyna Polonii Łaziska Rybnickie. W 20. minucie gry meczu rozgrywanego w Łaziskach na prowadzenie wyszli gospodarze. Niecały kwadrans później za drugą żółtą kartkę boisko opuścić musiał gracz Płomienia – Paweł Orzechowski. Jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Tomasz Hulbój. W drugich 45-minutach wynik nie uległ już zmianie.