RYBNICKIE SZPILE: 11-12.05.2024

Podsumowanie szpilów rybnickich manszaftów.

Kiedy w 43. minucie meczu w bielskiej Wapiennicy Dawid James wyprowadził zielono-czarnych na prowadzenie w meczu z liderem IV-ligi zapachniało sensacją. Niestety jeszcze przed przerwą z rzutu karnego wyrównali gospodarze, a w drugiej części gry piłkarze rezerw Podbeskidzia dołożyli kolejne… pięć bramek. Miniony weekend w niższych ligach upłynął pod znakiem derbów miasta. W Klasie A Radziejów pokonał na wyjeździe Rymer, natomiast Boguszowice przed własną publicznością ograły Polonię Niewiadom. W Klasie B Pierwszy Chwałowice co prawda przegrał u siebie z Sokołem Chwałęcice, ale przez występ w barwach gości nieuprawnionego zawodnika wynik z boiska zweryfikowano jako walkower na korzyść gospodarzy. W meczu rezerw Ochojca i Kamienia na poziomie Klasy C górą goście. Na uwagę zasługuje także czwarte z rzędu zwycięstwo Jedności Grabownia-Golejów (3. miejsce w lidze ze stratą czterech punktów do lidera Klasy B) oraz wysokie zwycięstwo KP Kamień. Hat-trickiem natomiast popisał się zawodnik KS Wielopole – Grzegorz Gojny.

SOBOTA, 11 MAJA

II liga kobiet

• TS ROW Rybnik – Dąb Zabierzów Bocheński 2:3 (1:2)
    Judyta Brzychcy 38′, Agata Sobkowicz 52′

Klasa A

• Rymer Rybnik – MKS 32 Radziejów-Popielów 1:4 (0:2)
    Mateusz Plewka 77′ – Artur Grabiec 2 (23’87’), Szymon Węgrzyk 2 (33′, 89′),
  • Górnik Boguszowice – Polonia Niewiadom 4:1 (2:0)
    Mateusz Mosz 14′, Radosław Redas 24′, Artur Harazim 80′, Artur Buchta 88′ – Daniel Turek 65′
  • Naprzód Rydułtowy – Zuch Orzepowice 4:1 (2:0)
    Szymon Gabryś 63

Klasa B

• Dąb II Gaszowice – Jedność Grabownia-Golejów 1:3 (0:2)
    Dominik Trzetrzelewski 14′, Jakub Zając 27′, Yevhenii Plotnikov 72′
  • Pierwszy Chwałowice – Sokół Chwałęcice 3:0 – WALKOWER
    na boisku 2:4 (1:2), brami dla gospodarzy Oskar Kasza 27′, Jarosław Bruździński 57′
  • Gwiazda Skrzyszów – Sygnały Gotartowice 6:2 (5:1)