RYBNICKIE SZPILE: 20 – 21.05.2023

Prezentujemy podsumowanie spotkań rybnickich drużyn.

Miniona sobota była nieudana dla rybnickich manszaftów, choć to bardzo delikatne stwierdzenie. Na osiem spotkań zwycięstwo zanotowały tylko rezerwy KP Kamień, które na własnym obiekcie rozbiły drugą drużynę Górnika Radlin 5:1.

Najważniejszym tego dnia wydarzeniem było jednak hitowe starcie w Stanowicach, gdzie lider Klasy A – Ruch podejmował będącego w kapitalnej dyspozycji Górnika Boguszowice. Gracze ze Stanowic przystępowali do meczu z kompletem (25!) zwycięstw, natomiast Boguszowice z serią dziesięciu wygranych na „wiosnę”. Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli podopieczni Adama Roeznera, którzy od 5. minuty prowadzili po bramce Mateusza Mosza. Gospodarze wyrównali w drugiej części gry, a bramkę z rzutu karnego (po zagraniu piłki ręką defensora Górnika) zdobył Mariusz Reguła. Ostatecznie mecz zakończył się remisem, z którego zdecydowanie bardziej niezadowoleni byli gospodarze, bowiem zwycięstwo zapewniłoby im awans do Klasy okręgowej na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu.

W derbach miasta – Radziejów podzielił się punktami z Polonią Niewiadom. „Szpajcha” dwukrotnie obejmowała prowadzenie, ale w doliczonym czasie gry Grzegorz Furtok zapewnił gospodarzom remis.

Pozostałe sobotnie spotkania kończyły się porażkami rybnickich manszaftów…

Zdecydowanie lepiej było w niedzielę. Swój mecz w Głogówku pewnie wygrały frelki i zgodnie z przewidywaniami losy awansu rozstrzygną się (w korespondencyjnym pojedynku ze Ślęzą Wrocław) w następnej, ostatniej już kolejce II ligi kobiet.

Świetne spotkanie, dziewięć bramek i huśtawkę nastrojów zaserwowali widowni piłkarze w Kamieniu, gdzie miejscowy KP pokonał wicelidera Klasy B – Płomień Czuchów. Po godzinie gry zawodnicy Filipa Frydeckiego prowadzili już 3:0, by na pięć minut przed końcem meczu przegrywać 3:4, a ostatecznie zwyciężyć 5:4! Hat-trickiem w tym szalonym meczu popisał się zawodnik KP Kamień – Tomasz Wolski.

Sokół Chwałęcice bez większych problemów pokonał w meczu wyjazdowym Żar Szeroka, choć na bramki Adriana Hanuseja, Michała Pieczki i Dawida Semeniuka trzeba było czekać do drugich 45-minut.

W Klasie C, lider tabeli – Pierwszy II Chwałowice pokonał przy ulicy 1-ego Maja LKS Skrbeńsko. Jeszcze przed przerwą drużyna Radosława Stolarczuka wypracowała trzybramkowe prowadzenie. W przeciągu 120 sekund po przerwie widzowie zobaczyli dwa gole. Najpierw do siatki trafili goście, a chwilę później Dawid Przezdzing, który trafieniem z 47 minuty skompletował hattricka. Wynik meczu na 4:2 ustalił w 55. minucie snajper Skrbeńska – Dawid Gamoń. Jest to siódme w rundzie i z rzędu zwycięstwo drużyny z Chwałowic!

ROW 1964 Rybnik przegrał na własnym stadionie z rezerwami Podbeskidzia 2:3. Kiedy, w 66 minucie Sebastian Turek po indywidualnej akcji zdobył drugą bramkę dla gości wydawało się, że jest już po meczu. Zielono-czarni walczyli jednak ambitnie czego efektem były trafienia Jana Janika (z rzutu karnego) i Pawła Mandrysza. Niestety w doliczonym czasie gry strzał zza pola karnego Giorgiego Merebaszwiliego znalazł drogę do bramki i trzy punkty pojechały do Bielska-Białej.

Największa niespodzianka niedzieli to porażka na własnym stadionie Płomienia Ochojec z Orłem Jankowice. Wynik meczu został ustalony jeszcze przed przerwą. W 3 minucie na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Jakub Smołka. Goście zagrali jednak bez kompleksów czego efektem były bramki z 7 i 41 minuty autorstwa Paweła Michalskiego. Strata punktów Płomienia oznaczała dobre wieści dla Ruchu Stanowice, który dzięki ambitnej postawie Orła Jankowice mógł już w niedzielny wieczór cieszyć się z awansu do Klasy okręgowej!

W drugim niedzielnym spotkaniu 26. kolejki Klasy A Zuch Orzepowice zremisował bezbramkowo w Bełku z rezerwami Decoru.