RYBNICKIE SZPILE: 22 – 23.04.2023

Prezentujemy podsumowanie spotkań rybnickich drużyn.

Aspiracje awansu do I ligi coraz wyraźniej zgłasza drużyna naszych frelek, która po efektownym zwycięstwie w Kielcach traci do lidera z Myślenic już tylko dwa oczka! Natomiast występujący w IV lidze zespół rezerw TS ROW musiał uznać wyższość UKS RIO Pielgrzymowice.

Ostatecznie remis z ciężkiego terenu w Turzy Śląskiej wywiózł ROW 1964 Rybnik, który po dwóch trafieniach Łukasza Krakowczyka prowadził do przerwy 2:1.

Pierwszy Chwałowice zdołał odrobić w Jastrzębiu z nawiązką stratę z pierwszej części gry, ale w końcówce meczu dwa ciosy zadali zawodnicy GKS-u II Jastrzębie i ostatecznie zgarnęli pełną pulę.

Sobota w Klasie A rozpoczęła się od przerwanego meczu w Szczejkowicach, gdzie miejscowi podejmowali drużynę z Gotartowic. Na boisku górą gracze gości, którzy w momencie przerwana meczu (już w doliczonym czasie gry) prowadzili 3:2. Czekamy na decyzję Podokręgu odnośnie weryfikacji zawodów.  Na moment publikacji tego podsumowania jej nie znamy.

Nieudany wyjazd ma za sobą Polonia Niewiadom, która w Mszanie uległa miejscowemu Startowi 2:6.

Wygląda na to, że źle dzieje się w Orzepowicach. Zuch po raz pierwszy w tym roku zagrał na własnym obiekcie przy Łącznej 55, lecz mecz z liderem rozgrywek Ruchem Stanowice trwał ledwie… trzy minuty. W tym czasie goście zdobyli dwa gole. Gospodarze, którzy mecz rozpoczęli w niepełnym (8-osobowym) składzie, po drugim trafieniu dla gości zasygnalizowali kontuzje, a prowadzący zawody Miłosz Bogdański zgodnie z przepisami zakończył mecz.

Kolejne punkty na wiosnę zdobył prowadzony przez Zbigniewa Raczyńskiego MKS 32 Radziejów-Popielów, który wynikiem 4:3 pokonał na wyjeździe Polonię Marklowice. Wielkie brawa należą się bohaterowi spotkania, strzelcowi trzech bramek Mateuszowi Klycie.

Jeszcze lepiej na wiosnę radzi sobie Rymer Rybnik. Wygrana w Łaziskach Rybnickich jest czwartą „na wiosnę”. Wynik meczu z Polonią rozstrzygnął się w drugich 45-minutach, po trafieniach Mateusza Plewki i Marko Vynnychok’a.

Na miano „rycerzy wiosny” bezapelacyjnie zasługuje jednak drużyna Górnika Boguszowice. W sześciu tegorocznych kolejkach zespół Adama Roeznera zanotowała komplet zwycięstw! Imponuje również bilans bramkowy, który w rundzie wiosennej Klasy A wynosi 28:6! W bilansie uwzględniono ostatni mecz, w którym w Boguszowicach Górnik rozbił drugi zespół Bełku 5:0.

Po lekkiej zadyszce w ostatnich kolejkach (remis i przegrana) na właściwe tory wrócił wicelider tabeli – Płomień Ochojec, który w Żorach pokonał KS Baranowice-Żory 2:0. Podobnie jak w meczu Rymera, goście swoją przewagę udokumentowali w drugiej części gry,

W niedzielę transmitowaliśmy dwa mecze Klasy B z udziałem rybnickich manszaftów. Jedność Grabownia-Golejów zremisowała 1:1 mecz wyjazdowy z Olzą Godów, a KP Kamień uległ przed własną publicznością liderowi tabeli 0:4. Jedyne zwycięstwo na tym poziomie rozgrywkowym padło łupem Sokoła Chwałęcice, który jeszcze w sobotę wygrał w Czerwionce 3:1.

Coraz ciekawiej w rozgrywkach Klasy C. Po 14 kolejkach tego sezonu na czele melduje się zespół rezerw Pierwszego Chwałowice, który w niedzielę pokonał na wyjeździe inny rybnicki manszaft – KP II Kamień 7:1. KS Wielopole pokonało przed własną publicznością rezerwy Interu Krostoszowice, po dwóch bramkach Bartosza Łyżwińskiego i jednej Piotra Gawińskiego.

sobota, 22 kwietnia

II liga kobiet, grupa południowa

• KSP Kielce – TS ROW Rybnik 0:8 (0:1)
    Agata Sobkowicz  3 (12′, 47′, 54′), Maja Stopka 55′, Marlena Jaszyk 66′, Petra Zdechovanova 79′, Pamela Drożdż 2 (90′, 90’+3)

IV liga kobiet – grupa śląska II

• Rio Pielgrzymowice – ROW II Rybnik 5:2 (3:0)
    Blanka Cyganek 66′, Wiktoria Sobczyk 84′

Zina Klasa okręgowa – Grupa III (Racibórz-Rybnik)

• GKS II Jastrzębie – Pierwszy Chwałowice 3:2 (1:0)
    Beniamin Pyszny 68′, Mateusz Bennek 78′

Klasa A

• Borowik Szczejkowice – Sygnały Gotartowice
    przerwany w 90. minucie (przy stanie 2:3) z powodu zamieszek na trybunach
  • Start Mszana – Polonia Niewiadom 6:2 (3:0)
    Łukasz Sobala 69′, Jacek Kolorz 79′
  • Zuch Orzepowice – Ruch Stanowice
    przerwany w 3. minucie (przy stanie 0:2) z powodu zdekompletowania drużyny gospodarzy
  • Polonia Marklowice – MKS 32 Radziejów-Popielów 3:4 (2:2)