RYBNICKIE SZPILE: 23-24.03.2024

Podsumowanie szpilów rybnickich manszaftów.

Pierwsze w 2024 roku zwycięstwo odniosła drużyna Dawida Jóźwiaka, która nie pozostawiła złudzeń drużynie z Tworkowa (więcej o meczu). Bez zmian natomiast nasze młode frelki, które z wyjazdu do Krakowa wracają z bagażem w postaci aż jedenastu straconych bramek. Zdecydowanie lepiej niż przed tygodniem zaprezentowały się natomiast drużyny z Serie A, choć ciągle bez punktów i zdobytych bramek Rymer i Zuch. Mały falstart zanotowała również rozpoczynająca (pauza w pierwszej kolejce) rundę wiosenną Polonia Niewiadom. Kapitalnie dysponowani są natomiast piłkarze z Radziejowa. Po bezbramkowym remisie z liderem przyszła kolej na czterobramkowe zwycięstwo w Jankowicach. Cztery bramki swoim rywalom z Czuchowa zaaplikowali również gracze Górnika Boguszowice, choć przy Małachowskiego na gole czekać było trzeba do drugiej części gry. Szalony, ale ostatecznie zwycięski mecz rozegrał na wyjeździe Płomień Ochojec. Podopieczni Krzysztofa Skupnia prowadzili w 65. minucie 4:1, jednak w końcówce dwukrotnie to gospodarze trafiali do siatki. W Klasie B trzecie z rzędu, a drugie na wiosnę zwycięstwo notuje KP Kamień! Po remisie w Książenicach, trzy punkty Chwałęcicom zapewnia w końcówce Michał Fatan. Pierwsze zwycięstwo, po kapitalnej końcówce meczu z Olzą Godów odnosi drużyna Bartosza Kunata – KS Gotartowice, zdobywając wszystkie trzy bramki w ostatnich dziesięciu minutach meczu (obie drużyny od 48 minuty grały w „10”). Dość niespodziewanie swój mecz przegrała natomiast Jedność Grabownia-Golejów, która na boisku w Kamieniu musiała uznać wyższość Interu Krostoszowice. Drugą z rzędu porażkę notuje Sokół Chwałęcice (przegrywając u siebie z MKS Czerwionka) i traci pozycję lidera Klasy B.