RYBNICKIE SZPILE: 23-24.09.2023

Podsumowanie spotkań: 23-24.09.2023

Frelki na przerwę meczu z Głogówkiem schodziły przegrywając 0:1, ale po zmianie stron trafienia Agaty Sobkowicz i Mai Stopki zapewniły ostatecznie trzecie w sezonie zwycięstwo TS ROW w rozgrywkach II ligi. Pierwszy punkt natomiast zanotowała występująca w IV lidze druga kobieca drużyna ROW-u remisując z Świętochłowicami 1:1.

W Klasie A przekonujące zwycięstwo Polonii Niewiadom, która na Szpajcha Arena stosunkiem 5:2 odprawiła swoją imienniczkę z Łazisk Rybnickich, a aż cztery trafienia w tym meczu padły w ostatnich dziesięciu minutach. Gracze z Radziejowa po dwóch trafieniach Łukasza Czecha, przywieźli punkt z wyjazdu do Wodzisławia. Trzecie z rzędu zwycięstwo odniósł Górnik Boguszowice, a duża w tym zasługa Mateusza Mosza, który w meczu z Orłem Jankowice popisał się trzema asystami. Rymer z ciężkiego terenu w Żorach przywiózł do Niedobczyc jeden punkt. Bez punktów w 7. kolejce Klasy A tylko Zuch Orzepowice, który uległ na własnym stadionie beniaminkowi z Czuchowa.

Na boiskach Klasy B po siódmej serii gier z kompletem 21 punktów Sokół Chwałęcice i KS Szczerbice. Gracze z Chwałęcic bez problemów uporali się na własnym obiekcie z Gwiazdą Skrzyszów (hat-trick Dawida Semeniuka) natomiast KS Szczerbice pokonał KP Kamień 2:0, a goście kończyli spotkanie w dziesiątkę. Niesamowity przebieg miał mecz w Chwałowicach. Mało kto się spodziewał, że po pierwszej, bezbramkowej połowie meczu pomiędzy Pierwszym, a Interem Krostoszowice w drugich 45 minutach zobaczy osiem bramek. Nikt się już zupełnie nie spodziewał, że gospodarze prowadząc po siedemdziesięciu minutach 3:0, a do dziewięćdziesiątej 4:2 są w stanie stracić punkty. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 4:4, a trzy bramki dla Chwałowic zdobył Robert Bąk. Efektowne zwycięstwa przed własną publicznością zanotowały Jedność Geabownia-Golejów i KS Gotartowice (hat-trick Bartosza Kunata).

W Klasie C (grupa Rybnik) z kompletem punktów w piątej kolejce jedynie KP II Kamień, który z wjazdu do Szerokiej przywiózł trzy punkty. W grupie Racibórz pierwsze zwycięstwo rezerw Polonii Niewiadom. Druga drużyna „Szpajchy” po pół godzinie gry przegrywała już z gospodarzami 0:4, jednak jeszcze przed przerwą trafienia Kacpera Jagły i Michała Hermana pozwoliły złapać kontakt. Ci sami zawodnicy trafili również po przerwie i w 64. minucie gry mieliśmy remis 4:4. Na niespełna dwadzieścia minut przed końcem spotkania ponownie na prowadzenie wyszli gospodarze, by w przeciągu sześćdziesięciu sekund stracić je po trafieniach z 82. i 83. minuty autorstwa Igora Popieli i Daniela Wieczorka. Radość z prowadzenia trwała jednak tylko trzy minuty i cztery przed końcem znowu mieliśmy remis. „Szpajcha” walczyła jednak do końca i za sprawą trafienia Przemysława Albińskiego z 87. wywalczyła pierwsze ligowe zwycięstwo!