RYBNICKIE SZPILE: 27-31.08.2022

Przedstawiamy komplet wyników ze spotkań rozegranych w terminie 27-28.08.2022.

Górnik Boguszowice i Płomień Ochojec (wygrana z Rymerem walkowerem) z kompletem zwycięstw w Klasie A! W klasie B na czele Jedność Grabownia-Golejów, która w szalonym meczu zakończonym wynikiem 5:4 pokonała drużynę z Krostoszowic (Hat-trick: Tomasz Forajter!) W klasie C na czele rezerwy Pierwszego Chwałowice, które zepsuły święto (powrót ligowej piłki) w Wielopolu! KP Kamień dzięki dwóm trafieniom w doliczonym czasie gry Kamila Piekarskiego zremisował mecz wyjazdowy z SFK Rowień. Ciekawie również było w Chwałecicach, gdzie gospodarze pomimo odrobienia dwóch bramek i prowadzenie tuż po przerwie 3:2, ostatecznie ulegli drużynie z Gołkowic 3:4. Powrót na ligowy szlak po problemach kadrowych Rymera Rybnik, który musiał ostatecznie uznać wyższość drużyny ze Stanowic. Frelki z kolejnym przekonującym zwycięstwem!

sobota, 27 sierpnia

Zina Klasa okręgowa – Grupa III (Racibórz-Rybnik)

• Pierwszy Chwałowice – LKS 1908 Nędza 1:2 (1:0)
    Mateusz Morawa 7′

Klasa A

• Polonia Łaziska Rybnickie – MKS 32 Radziejów-Popielów 2:0 (2:0)
  • Górnik Boguszowice – Polonia Niewiadom 4:1 (2:0)
    Dominik Kogut 2 (3′, 80′), Jakub Filipiak 20′, Grzegorz Plny 54′ – Łukasz Wystryk 65′
  • Sygnały Gotartowice – Decor II Bełk 0:3 (0:1)
  • Polonia Marklowice – Zuch Orzepowice 3:0 (0:0)
  • Borowik Szczejkowice – Płomień Ochojec 3:4 (1:2)
    Tomasz Hulbój 7′, Jakub Smołka 3 (45′, 51′, 80′)
  • Rymer Rybnik – Ruch Stanowice 0:4 (0:2)

Klasa B

• Jedność Grabownia-Golejów – Inter Krostoszowice 5:4 (2:3)
    Tomasz Forajter 3 (29′, 32′, 52′), Karol Putko 64′, Sebastian Smołka 65′

Klasa C

• KS Wielopole – Pierwszy II Chwałowice 2:3 (1:3)
    Bartosz Olcha 36′, Filip Komorowski 60′ – Dawid Przezdzing 2 (28′, 33′), Łukasz Barczuk 43′

niedziela, 28 sierpnia

I Liga Wojewódzka A1 Junior

• ROW 1964 Rybnik – BTS Rekord Bielsko-Biała 3:2 (3:2)
    Dominik Piekorz 14′, Igor Bujoczek 25′, Kasjan Szewiczek 37′

II liga kobiet – Grupa południowa

• Dąb Zabierzów Bocheński – TS ROW Rybnik 2:6 (1:3)
    Petra Zdechovanova 1′, Edyta Botor 18′, Maja Stopka 41′, Jessica Pluta 55′, Weronika Parzych 73′, Agata Sobkowicz 74′

Klasa B

• Sokół Chwałęcice – KS 27 Gołkowice 3:4 (2:2)
    Wojciech Francuz 32′, Marcin Sadło 43′, Semeniuk Dawid 46′
  • SFK Rowień – KP Kamień 3:3 (0:1)
    Błażej Dzierżawa 8′, Kamil Piekarski 2 (90’+1, 90’+2)

Klasa C

• KP II Kamień – LKS II Baranowice 0:2 (0:1)

środa, 31 sierpnia

• BS Polonia Bytom – ROW 1964 Rybnik 2:1 (0:0)

Nowa odsłona portalu Łączy nas piłka mocno utrudnia nam pracę. Stąd w ostatni weekend kilka przekłamań wyników na naszym Facebooku. Marną pociechą jest, że również na portalach 90minut.pl,a nawet Śląski ZPN było to samo… Na szczęście my możemy liczyć na WAS, zawodników i osoby pracujące w klubie!!! Do tej pory nie możemy wejść do protokołu z meczu Sokół Chwalęcice – KS 27 Gołkowice„Ups! Piłka poza boiskiem”, choć dla nas raczej na aucie… Tyle dobrze, że akurat na spotkanie Klasy B się wybraliśmy. W meczu juniorów I ligi wojewódzkiej A1: Polonia Bytom wygrywa z ROW-em 2:1, a bramka dla zielono-czarnych padła po bramce samobójczej. Możemy więc typować czy zdobył ją Piotr Topolewski, Łukasz Piontek, a może Bartosz Maśnica? Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie problem zostanie rozwiązany.