RYBNICKIE SZPILE: 28-29.09.2024

Czwarte w sezonie 2024/2025 podsumowanie szpilów rybnickich manszaftów.

ROW 1964 Rybnik przegrał wyjazdowe spotkanie w Ornontowicach z miejscowym Gwarkiem 2:3. Mimo utraty gola w pierwszej części gry zielono-czarni byli w stanie w 64. minucie wyjść na prowadzeniem, dzięki trafieniu wprowadzonego po przerwie Kamila Sikory. Ostatnie dwadzieścia minut należało jednak do gospodarzy, których dwa gole pozbawiły ROW jakichkolwiek punktów. Po 11. kolejkach tego sezonu podopieczni Dawida Jóźwiaka zajmują 4. miejsce w tabeli IV ligi, jednak strata do liderujących rezerw Rakowa Częstochowa to ledwie dwa oczka. Nasze młode frelki grające na poziomie III ligi z wyjazdu do Tychów wróciły bez punktów.

W Klasie A (grupa I) liderująca Grabownia została powstrzymana na własnym obiekcie przez KP Kamień, który z ciężkiego terenu wywiózł cenny punkt. Niedzielne spotkanie, które transmitowaliśmy NA ŻYWO stało na wysokim poziomie, a gospodarze remis (2:2) uratowali dopiero w doliczonym czasie gry! Drugim transmitowanym przez nas meczem był pojedynek w Ochojcu, w którym miejscowy Płomień po trzech bramkach zdobytych już pierwszych 25 minutach zwyciężył Jedność Jejkowice 3:1 (kapitalną bramkę dla gości zdobył ze stałego fragmentu Mateusz Mitręga). Dla gospodarzy jest to pierwsze zwycięstwo w sezonie! Jeden punkt do dorobku dopisał Sokół Chwałęcice po remisie z Szerbicami (1:1). Bez punktów Zuch Orzepowice, który mimo 5. bramki w sezonie Jakuba Kazanieckiego musiał uznać wyższość Borowika Szczejkowice. Bez punktów Polonia Niewiadom.

W II grupie Klasy A na czele tabeli z kompletem punktów Rymer Rybnik, który do listy pokonanych zespołów dopisał Polonię Łaziska Rybnickie. Na listę strzelców po raz 7. w sezonie wpisał się najskuteczniejszy snajper Rymera i całej ligi Łukasz Sobala! Zbigniew Raczyński aktualnie trener Startu Mszana pokonał na „starych śmieciach” swój były klub MKS Radziejów-Popielów. 1:0. Bez punktów Pierwszy Chwałowice, który mimo iż od 16. minuty prowadził w Gołkowicach, po zmianie stron stracił cztery bramki, z czego trzy padły łupem Rafała Pietrzyka. Cztery trafienia w wygranym 5:1 meczu z Górnikiem Boguszowice zanotował natomiast zawodnik Wichra Wilchwy – Szymon Tlołka.

Festiwal bramek zobaczyli widzowie zgromadzeni na meczach rybnickich manszaftów w Klasie B. W Wielopolu miejscowi pokonali 4:3 KS Świerklany, a w Gortatowicach „Sygnaliści” przegrali 4:5 z rezerwami Kamienia. Płomień II Ochojec efektownie (5:1) pokonał Górnik II Radlin, natomiast rezerwy Polonii Niewiadom musiały uznać wyższość Unii Książenice (2:3). Liderem klasyfikacji strzelców Adrian Godula – 7 bramek.