RYBNICKIE SZPILE: 29.04 – 03.05.2023

Prezentujemy podsumowanie spotkań rybnickich drużyn.

Kolejne przekonujące zwycięstwo TS ROW w drugiej lidze kobiet! Tym razem w Kamieniu poległ drugi zespół AZS UJ Kraków, któremu nasze frelki zaaplikowały sześć bramek!

Po wygranej (nad MKS Lędziny) i remisie (w Turzy Śląskiej) jedenastej porażki w sezonie doznał ROW 1964 Rybnik. Gracze z Gliwickiej przegrali w Czechowicach-Dziedzicach z MRKS-em. Decydujący o rywalizacji cios padł w 82. minucie gry, kiedy dośrodkowanie gospodarzy niefortunnie do własnej bramki skierował defensor zielono-czarnych. Jeszcze w pierwszej części gry rzut karny wybronił golkiper ROW-u – Kamil Korczak.

W klasie okręgowej Pierwszy Chwałowice zremisował na własnym obiekcie z Gwiazdą Skrzyszów. Zawodnicy trenera Łukasza Wojaczka do wyrównania (przegrywali od 71. minuty) doprowadzili za sprawą Beniamina Pysznego w 87. minucie gry.

Wydarzeniem (długiego) weekendu bez wątpienia był mecz, który odbył się w Niedobczycach. Nie mogła więc dziwić obecność naszych kamer. Rymer Rybnik przegrał ostatecznie z Górnikiem Boguszowice 0:2. Dla gości trafiali: Paweł Semeniuk i Adam Paszenda.

W sobotę gościliśmy również na stadionie w Niewiadomiu, gdzie piłkarzy na mecz pomiędzy Polonią, a Naprzodem Rydułtowy wyprowadziła „młoda Szpajcha„. Gospodarze na boisku przegrali 1:2, ale jak się później okazało, ze wglądu na udział nieuprawnionego w tym spotkaniu zawodnika po stronie gości, mecz zweryfikowano jako walkower. Trzy punkty ostatecznie dopisują do swojego konta zawodnicy Rolanda Kachla.

W Radziejowie gospodarze przegrali ze Startem Mszana 1:3. Na dwa gole dla gości autorstwa Rafała Paplińskiego jeszcze przed przerwą odpowiedział Kamil Kaczorowski. Wynik meczu na 3:1, w końcówce spotkania ustalił Błażej Waniek.

KS (Sygnały) Gotartowice przegrały na własnym boisku z Polonią Łaziska Rybnickie 0:2. Bramki dla gości padły w drugich 45-minutach. Trafiali Paweł Hojka i Kamil Szkatuła.

W Jankowicach, gdzie Orzeł podejmował Zucha Orzepowice widzowie zobaczyli pół tuzina goli. Po kwadransie gry na prowadzenie gości wyprowadził niezawodny Jakub Kazaniecki. Sprawy skomplikowały się w 24 minucie, kiedy (w przeciągu zaledwie 180 sekund!) drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został gracz Zucha – Damian Socha. Jeszcze przed przerwą gospodarze doprowadzili do wyrównania. Po zmianie stron ponownie na prowadzenie (za sprawą bramki z 54. minuty Stanisława Rudnickiego) wyszli goście. Najciekawiej było jednak w samej końcówce, kiedy to gospodarze, po bramkach z 80. i 84. minuty objęli prowadzenie. Remis podopiecznym Rafała Cicheckiego, grającym przez blisko siedemdziesiąt minut w osłabieniu zapewnił Łukasz Wojaczek, już w doliczonym czasie gry!

Po małym kryzysie w Ochojcu nie ma już śladu! Wszystko wróciło do normy – Tomasz Hulbój i spółka dziurawią bramkę przeciwników, a Płomień Ochojec zwycięża. Przekonała się o tym Polonia Marklowice, która z popularnego „Ohio” wróciła z bagażem sześciu bramek.

Kapitalne są te niedzielne przedpołudnia na Grabowni. Głośny, choć zaledwie jednoosobowy doping, spora frekwencja i zwycięstwa gospodarzy. Tym razem na tarczy z malowniczego obiektu przy ulicy Skowronków wróciła ekipa KS Szczerbice. W głównej roli wystąpił trener, grający trener  „Grabusów” – Dominik Trzetrzelewski, który ustrzelił hat-tricka (!), a jego drużyna wygrała 5:3.

Tylko 35. minut trwał mecz w Dębieńsku, gdzie Dąb podejmował KP Kamień. Goście dotarli na spotkanie w „11”,  jednak kontuzje uniemożliwiły kontynuację zawodów. Utrzymano wynik z boiska, czyli 3:0 dla gospodarzy.

Remisem 2:2 zakończyło się spotkanie w Chwałęcicach pomiędzy Sokołem, a Olzą Godów. Wszystko co ciekawe, czyli cztery bramki widzowie zobaczyli w drugich 45-minutach.

Nasze kamery zarejestrowały w Skrbeńsku siedem bramek, bo tyle padło w meczu gospodarzy z KS Wielopole. Niestety, aż sześć było autorstwa miejscowego LKS-u.

Fotel lidera Klasy C zachował Pierwszy II Chwałowice, który stosunkiem 3:0 odprawił drugą drużynę KS Baranowice-Żory. Bramkę „do szatni” zdobył Dawid Przezdzing, a po przerwie dwa kolejne trafienia zapisali na swoim koncie Damian Bernacki i Michał Kaczmarczyk. Również ten mecz można było śledzić NA ŻYWO na naszym YouTubowym kanale.

Remisem 3:3 zakończył się mecz pomiędzy drugimi zespołami Interu Krostoszowice i KP Kamień. Jeszcze w pierwszych 45-minutach obie drużyny miały na swoim koncie po dwa trafienia. Po zmianie stron najpierw Piotr Wojtek dla gości, a następnie Adrian Krzyształa dla gospodarzy ustalili wynik spotkania.

W Święto Konstytucji 3 maja na murawę wybiegli zawodnicy Klasy A. Kolejne, ósme z rzędu zwycięstwo na wiosnę (tym razem nad Gotartowicami) zanotował Górnik Boguszowice. Pierwszy w tym roku komplet punktów dopisują gracze Zucha Orzepowice, którzy na własnym obiekcie pokonali Polonię Niewiadom 6:3. Trzy punkty z Mszany wywiózł Płomień Ochojec, a jeden z ciężkiego terenu w Rydułtowach MKS 32 Radziejów-Popielów. Bez punktów Rymer Rybnik, który w Żorach uległ Baranowicom 0:2.

sobota, 29 kwietnia

II liga kobiet – grupa południowa

• TS ROW Rybnik – AZS UJ II Kraków 6:0 (4:0)
    Agata Sobkowicz 2 (7′, 12′),  Marlena Jaszyk 41′, Petra Zdechovanova 44′, Maryna Guzik 52′, Maja Stopka 54′

IV liga – grupa II

• MRKS Czechowice-Dziedzice – ROW 1964 Rybnik 1:0 (0:0)

Zina Klasa okręgowa – Grupa III (Racibórz-Rybnik)

• Pierwszy Chwałowice – Gwiazda Skrzyszów 1:1 (0:0)
    Beniamin Pyszny 87′

Klasa A

• Polonia Niewiadom – Naprzód Rydułtowy 3:0 (WALKOWER)
    na boisku 1:2, występ w zespole gości nieuprawnionego zawodnika
  • Rymer Rybnik – Górnik Boguszowice 0:2 (0:1)
    Paweł Semeniuk 20′, Adam Paszenda 88′
  • MKS 32 Radziejów-Popielów – Start Mszana 1:3 (1:2)
    Kamil Kaczorowski 38′
  • Sygnały Gotartowice – Polonia Łaziska Rybnickie 0:2 (0:0)
  • Orzeł Jankowice – Zuch Orzepowice 3:3 (1:1)
    Jakub Kazaniecki 17′, Stanisław Rudnicki 56′, Łukasz Wojaczek 90’+2

niedziela, 30 kwietnia

Klasa A

• Płomień Ochojec – Polonia Marklowice 6:0 (3:0)
    Dawid Szlosarek 13′, Tomasz Hulbój 3 (29′, 62′, 90′), Jakub Smołka 42′, Karol Knesz 83′

Klasa B

• Jedność Grabownia-Golejów – KS Szczerbice 5:3 (2:1)
    Dominik Trzetrzelewski 3 (17′, 72′, 86′), Karol Putko 43′, Przemysław Bennek 68′
  • Dąb Dębieńsko – KP Kamień 3:0 (WALKOWER)
    przerwany w 35. minucie przy stanie 3:0 z powodu zdekompletowania drużyny gości. Uznano wynik z boiska
  • Sokół Chwałęcice – Olza Godów 2:2 (0:0)