RYBNICKIE SZPILE: 30.05-02.06.2024

Podsumowanie spotkań rybnickich manszaftów.

Za nami intensywne granie na przełomie końca maja i początku czerwca. Drużyny Klasy A i B rozegrały w długi weekend po dwa spotkania. Najlepiej na A-klasowych boiskach zaprezentował się Rymer, który do swojego konta dopisuje cztery punkty (remis w Czuchowie dzięki trzem bramkom w ostatnich ośmiu minutach spotkania!). Górnik Boguszowice w dwóch spotkaniach zdobył łącznie jedenaście bramek, stracił siedem (z czego pięć na wyjeździe w Wodzisławiu) i do swojego dorobku dopisuje jedynie trzy punkty. W niedzielę w Boguszowicach poległ MKS 32 Radziejów, choć w czwartek to podopieczni Łukasza Wojaczka po bardzo dobrym spotkaniu pokonali Płomień Czuchów. Blisko punktów w obu spotkaniach byli gracze z Orzepowic, jednak dobre pierwsze połowy punktów ostatecznie nie dają. W Klasie B z kompletem dwóch zwycięstw Sokół Chwałęcice (16 goli w zaledwie 135 minut!) i KP Kamień. Jedność Grabownia-Golejów pokonała w pierwszym spotkaniu 4:0 Chwałowice, by w drugim spotkaniu przegrać takim samym stosunkiem z Szczerbicami. Pierwszy Chwałowice swoją porażkę na Grabowni powetował sobie wygrywając u siebie z Olzą Godów. W Klasie C rozegrano „tylko” jedną kolejkę, a swoje mecze wygrały drużyny rezerw z Kamienia (u siebie) i Ochojca (na wyjeździe). Najsmutniej było w niedzielę przy Gliwickiej, gdzie ROW 1964 Rybnik porażką ze Spójnią Landek pogrzebał swoje szanse na bezpieczny byt na poziomie IV ligi… Pozostało wygrać w Bełku, liczyć na zwycięstwo Unii Turza Śląska w III lidze, a potem… wygrać baraże.