RYBNICKIE SZPILE: 30.09-03.10.2023

Podsumowanie spotkań: 30.09-03.10.2023

Wydarzeniem weekendu bez wątpienia był mecz ROW-u 1964 Rybnik w Wodzisławiu. Zielono-czarni zagrali na stadionie Odry mecz ligowy po raz pierwszy od sezonu 1982/1983. Wówczas w meczu II ligi wygrała Odra, tak samo było i teraz. Blisko tysiąc sympatyków wodzisławskiej Odry (mecz bez kibiców z Rybnika) oglądało bardzo dobre widowisko. Początkowe minuty gry to szturm podopiecznych Michała Czyża na bramkę gości, ale tam świetnie spisywał się Dominik Stanny. Po kilku chwilach do głosu doszedł tercet ofensywny ROW-u Piejak – James – Kuczera, wspierany przez najlepszego naszym zdaniem zawodnika z pola – Pawła Mandrysza. Niestety przełomowa okazała się 37 minuta, kiedy z powodu kontuzji boisko opuścić musiał Jakub Kuczera. Tuż przed przerwą kapitalną w swoim wykonaniu pierwszą część meczu, obronionym rzutem karnym podsumował golkiper ROW 1964 Rybnik – Dominik Stanny. Po zmianie stron na prowadzenie wyszli gospodarze, ale już po czterech minutach do wyrównania doprowadził Jan Janik, zamieniając na gola „jedenastkę” podyktowaną za faul na Wiktorze Piejaku. Niestety ostatnie pół godziny gry było dla wodzisławian, którzy trafili tego wieczora jeszcze dwukrotnie. Porażka w Wodzisławiu jest pierwszą w tym sezonie poniesioną przez drużynę Dawida Jóźwiaka na wyjeździe. Po 9. kolejkach ROW 1964 Rybnik jest z szesnastoma punktami piątą drużyną ligi.

Na arenach Klasy A…
Czwarte z rzędu zwycięstwo w sezonie zapewnił Górnikowi Boguszowice (nad Zuchem Orzepowice) strzałem z rzutu karnego w doliczonym czasie gry Adam Paszenda.

Na właściwe tory wrócili piłkarze Płomienia Ochojec, którzy przed własną publicznością odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu, rewanżując się tym samym graczom z Żor za porażkę poniesioną w barażu o Klasę Okręgową.

Drugi z rzędu remis i to w stosunku 2:2 zanotowali na wyjezdzie (tym razem w Szczejkowicach) gracze z Radziejowa.

Bez punktów Polonia Niewiadom (porażka w Czuchowie) i Rymer Rybnik, który przy Górnośląskiej (tylko punkt zdobyty w tym sezonie u siebie) uległ drużynie z Wodzisławia 1:2.

W Serie B…
Z kompletem 24 punktów w ścisłej czołówce Klasy B Sokół Chwałęcice, który w derbach miasta zwyciężył w Kamieniu 5:1, choć trzeba zaznaczyć, że gospodarze od wyniku 1:2 grali w osłabieniu. Liderem (lepszy bilans bramkowy od Chwałęcic) KS Szczerbice, które ograły w Chwałowicach Pierwszego 6:0, a transmisję NA ŻYWO z tego meczu można było śledzić na naszym YouTube.

Trzecie z rzędu imponujące zwycięstwo „Grabusów”, tym razem 7:2 w Rowniu, wcześniej równie efektowne zwycięstwa podopiecznych grającego trenera Dominika Trzetrzelewskiego – 6:2 w Książenicach i 5:0 przed własną publicznością z Kokoszycami.

Bez punktów KS Gotartowice, choć na przerwę spotkania z rezerwami Dębu Gaszowice rozgrywanego w Łukowie Śląskim schodzili remisując 3:3.

W Klasie C…
Piąte zwycięstwo w sezonie i trzecie miejsce w tabeli po sześciu grach tego sezonu dopisuje po zwycięstwie z Polarisem 6:0 KS Wielopole, wielka w tym zasługa kapitana Patryka Skupnia, który w meczu w Żorach zdobył bramkę i zanotował dwie asysty.

W derbowej konfrontacji pomiędzy rezerwami drużyn z Kamienia i Ochojca padł remis, choć gospodarze po dwóch trafieniach Michała Porębskiego prowadzili na 25 minut przed końcem meczu 2:0.

Drugie z rzędu zwycięstwo (pierwsze u siebie) zanotowały w raciborskiej Klasie C rezerwy Polonii Niewiadom, pokonując na Szpajcha Arenie 2:1 LKS Pstrążna.

Nasze frele…
Czwartą wygraną w sezonie II ligi kobiet ma na swoim koncie TS ROW, główne dzięki kapitalnej dyspozycji Agaty Sobkowicz, która w Zabierzowie Bocheńskim ustrzeliła hat-tricka, a nasze frelki zwyciężyły 4:0. Zdecydowanie gorzej poszło drugiej drużynie TS ROW, która w Kamieniu uległa GieKSie Katowice 0:6.