TS ROW: PORAŻKA W DERBACH

W meczu 13. kolejki Ekstraligi kobiet TS ROW Rybnik przegrał w Niedobczycach z GKS-em Katowice 0:7.

Spotkanie rozgrywane w Niedobczycach lepiej rozpoczęły podopieczne Krzysztofa Klonka, które kilkakrotnie stworzyły sobie okazję do zdobycia bramki. Niestety z upływem czasu przewagę zyskały przyjezdne, co jeszcze przed przerwą zaowocowało dwoma bramkami autorstwa Kingi Kowalskiej i jednym trafieniem Zofii Buszewskiej. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, a kolejne trzy bramki(!) dla katowiczanek zdobyła Kinga Kozak. Wynik spotkania w 73. minucie gry ustaliła wypożyczona z Banika Ostrawa Katerina Vojtkova, dla której było to premierowe trafienie w barwach GiEKsy.

Po 13. kolejkach rybniczanki zajmują (z jednym zdobytym punktem) ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Do bezpiecznej 9. pozycji zajmującej aktualnie przez Olimpię Szczecin tracą sześć punktów. W przyszłą niedzielę (21, marca) o godzinie 12:00 TS ROW zagra mecz wyjazdowy z KKP Bydgoszcz. Liczymy, że pierwszy dzień wiosny będzie przełomem w walce o ligowy byt.

TS ROW Rybnik – GKS Katowice 0:7 (0:3)
0:1 Kinga Kozak 34′
0:2 Zofia Buszewska 41′ (rzut karny)
0:3 Kinga Kozak 45’+2
0:4 Kinga Kozak 60′
0:5 Kinga Kozak 66′
0:6 Kinga Kozak 70′
0:7 Katerina Vojtkova 73′

TS ROW Rybnik: Kuś – Krzyżok (46′ Parzych), Kubik, Guzik, Zdechovanova, Botor, Pluta (61′ Rozmus), Kozielska (64; Predecka), Matla, Liskova, Stopka (86′ Oleszczuk).
Trener: Krzysztof Klonek.

GKS Katowice: Klimek – Tkaczyk, Hajduk, Buszewska, Turkiewkicz (38′ Konkol), Koch (71′ Łasicka), Vojtkova (80′ Dragunowicz), Kłoda, Kozak, Maciążka, Miłek (39′ Lizoń).