ŹLE, DOBRZE I BEZ PUNKTÓW… WESTERN W BIELSKU

W meczu 19. kolejki IV ligi grupy II ROW 1964 Rybnik uległ na wyjeździe rezerwom Rekordu Bielsko-Biała 3:5.

Zielono-czarni fatalnie rozpoczęli mecz w bielskiej Wapienicy i już po pół godzinie przegrywali… 0:3 z rezerwami Rekordu. Po trzecim trafieniu dla bielszczan zareagował Dawid Jóźwiak dokonując trzech roszad w składzie. Podziałało! Spośród wprowadzonych zawodników najlepiej zaprezentował się Kamil Sikora, który najpierw silnym strzałem z woleja zdobył pierwszą bramkę dla ROW-u, a cztery minuty później miał spory udział przy trafieniu Arystydesa Pachucego! Po zmianie stron i bardzo ładnej akcji całego zespołu ponownie strzał z najbliższej odległości dobija Arys Pachucy (pięć bramek w trzech meczach na wiosnę!) i mecz na pół godziny przed końcem rozpoczyna się od nowa. Przełomowa dla losów spotkania okazała się 69. minuta, kiedy z pozoru niegroźny strzał Kacpra Pawlusa znalazł drogę do bramki Dominika Stannego. Na dziesięć minut przed końcem wynik meczu na 5:3 dla gospodarzy ustalił Mikołaj Mojeszczyk. Największym zagrożeniem dla „rekordzistów” był tego dnia bez wątpienia Kamil Sikora, którego strzał głową już w końcówce spotkania kapitalnie wybronił golkiper Rekordu – Wołodymyr Kotełba. Warto nadmienić, że w barwach gospodarzy 86 minut rozegrał były zawodnik ROW-u Olaf Sobik (jego mocny strzał z drugiej części gry zatrzymał się na poprzeczce rybnickiej bramki), który był wyróżniającą się postacią w ekipie Dariusza Ruckiego.

Gracze z Gliwickiej po czterech wiosennych meczach zgromadzili cztery punkty, czyli dokładnie tyle samo ile po czterech meczach mieli „na jesień”. Po porażce w Bielsku ROW 1964 Rybnik spada na 11. miejsce w tabeli, z pięcioma punktami przewagi nad Kuźnią Ustroń i trzema punktami straty do 5. w zestawieniu wodzisławskiej Odry.

W następnej kolejce podopieczni Dawida Jóźwiaka zmierzą się z 6. w tabeli Tempem Puńców. Mecz rozegrany zostanie w sobotę (6 kwietnia) o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim w Rybniku.

Rekord II Bielsko-Biała – ROW 1964 Rybnik 5:3 (3:2)
1:0 Marek Profic 6′ (rzut karny)
2:0 Mikołaj Mojeszczyk 18′
3:0 Jakub Kempny 33′
3:1 Kamil Sikora 39′
3:2 Arystydes Pachucy 42′
3:3 Arystydes Pachucy 63′
4:3 Kacper Pawlus 69′