DUBLET JAKUBA KUCZERY DAJE CENNE ZWYCIĘSTWO!

W meczu 22. kolejki III ligi grupy III ROW 1964 Rybnik wygrał 2:1 bardzo ważne, w kontekście walki o utrzymanie wyjazdowe spotkanie z Foto-Higieną Błyskawicą Gać. Oba gole dla zielono-czarnych zdobył Jakub Kuczera.

Przed konfrontacją w Gaci piłkarze Rolanda Buchały zajmowali pierwsze miejsce w… strefie spadkowej. Foto-Higiena była o jedną pozycję niżej – ze stratą tylko dwóch punktów. Oznaczało to, że w przypadku zwycięstwa gospodarzy, Ci nie tylko wyprzedzą rybnicki zespół w tabeli, ale również przy równej liczbie punktów na koniec sezonu będą mieli (przy tej samej ilości punktów) lepszą sytuację na koniec sezonu. Zgodnie z regulaminem rozgrywek decydować będzie bilans bezpośrednich spotkań. Na szczęście nie musimy Was zanudzać.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze. Pechowa dla rybnickiej defensywy okazała się 13. minuta gry, kiedy gola dla gospodarzy zdobył lider klasyfikacji strzelców – Marcin Przybylski. Była to 19 bramka zdobyta przez 25-letniego napastnika w 19 spotkaniu tego sezonu! Jednak bohaterem spotkania został ostatecznie inny snajper. Jakub Kuczera, bo o nim mowa w 35. minucie wyrównał stan rywalizacji, a siedem minut po zmianie stron wyprowadził zielono-czarnych na prowadzenie! Gol najskuteczniejszego zawodnika ROW-u (na chwilę obecną to już 9 ligowych trafień) pozwoził odnieść pierwsze ligowe zwycięstwo od 24 października. Na wyjazdową viktorię z kolei czekano w Rybniku jeszcze dłużej, bo od 19 września.

Koniec meczu! 3 punkty wracają do Rybnika. Świetny mecz duetu Sobik-Kuczera! pic.twitter.com/W97LSrrEVM

— ROW 1964 Rybnik (@ksrow1964rybnik) 20 marca 2021

Skoro już jesteśmy przy wyliczeniach, to warto przytoczyć jeszcze jeden zestaw cyfr – 15 lat, 7 miesięcy i 21 dni! Z takim bilansem w pierwszym składzie w ligowym meczu ROW 1964 Rybnik debiutuje Olaf Sobik! Dla porównania Wiktor Piejak w dniu debiutu miał: 15 lat, 6 miesięcy i jeden dzień.

Zwycięstwo w Gaci pozwoliło wydostać się z strefy spadkowej (15. miejsce w tabeli), jednak przewaga ROW-u nad 16. w tabeli Wartą Gorzów Wielkopolski to ciągle tylko dwa punkty. Wyjazdowe trzy oczka pozwalają jednak oddalić się od Foto-Higieny Gać (5 punktów przewagi), Polonii Nysa (7 punktów przewagi) i zamykającej tabelę Polonii-Stal Świdnica.

W kolejny weekend drużyna ROW-u uda się na mecz do Brzegu na mecz z miejscową Stalą (12. miejsce w tabeli). Pierwszy gwizdek w sobotę (27 marca) o godzinie 15:30.

Foto-Higiena Błyskawica Gać – ROW 1964 Rybnik 1:2 (1:1)
1:0 Marcin Przybylski 13′
1:1 Jakub Kuczera 35′
1:2 Jakub Kuczera 52′