FESTIWAL JEDENASTEK W RADZIEJOWIE

W meczu 4. kolejki rybnickiej Klasy A MKS 32 Radziejów-Popielów zremisował przed własną publicznością z Górnikiem Boguszowice 2:2.

Goście do spotkania przystępowali z kompletem punktów po trzech rozegranych do tej pory kolejkach ligowych i wysokim zwycięstwie w meczu pucharowym z Pierwszym Chwałowice (5:0). Gospodarze do tej pory na swoim koncie mieli tylko jedną ligową wiktorię odniesioną na własnym obiekcie z Borowikiem Szczejkowice (3:1).

Obie drużyny stworzyły w sobotę bardzo dobre widowisko zakończone remisem, który raczej nie satysfakcjonuje żadnej z drużyn. Wynik meczu otworzył po kwadransie gry strzałem z rzutu karnego Jakub Koch. W 23. minucie gry składną akcję Górnika zakończył strzałem do pustej bramki Grzegorz Pilny. Na kolejne bramki trzeba było zaczekać do drugiej części gry. Ponownie lepiej zaczęli ją piłkarze z Radziejowa, którzy już po 120 sekundach od wznowienia gry ponownie objęli prowadzenie za sprawą Kamila Kaczorowskiego. Goście do wyrównania doprowadzili w 75. minucie za sprawą strzału z dystansu wprowadzonego w drugiej części gry Kacpra Gojnego.

Sędzia Przemysław Krzempek jeszcze trzykrotnie wskazywał tego dnia na punkt oddalony o jedenaście metrów od bramki. Jeszce przed przerwą golkiper Górnika – Łukasz Tecław popisał się kapitalną interwencją przy strzale Jakuba Kocha. Po zmianie stron arbiter dwukrotnie przyznał rzut karny drużynie z Boguszowic. Przy stanie 2:1, po konsultacji z panią asystent decyzja została zmieniona na rzut rożny, a przy stanie 2:2 Mateusz Mosz nie wykorzystał rzutu karnego.

MKS 32 Radziejów-Popielów – Górnik Boguszowice 2:2 (1:1)
1:0 Jakub Koch 17′ (z rzutu karnego)
1:1 Grzegorz Pilny 23′
2:1 Kamil Kaczorowski 47′
2:2 Kacper Gojny 75′

MKS 32 Radziejów-Popielów:
Mateusz Kutryba – Łukasz Czech, Marek Holona, Grzegorz Furtok, Kamil Domański (81′ Michał Rudny), Dominik Jóźwiak, Rafał Raczyński (90′ Natan Popera), Kamil Kaczorowski (57′ Paweł Raczyński), Mateusz Klyta, Dawid Wala, Jakub Koch.
TRENER: Mateusz Klyta.

Górnik Boguszowice:
Łukasz Tecław – Patryk Cędrowski (60′ Paweł Semeniuk), Jakub Filipiak, Dominik Kogut, Kamil Kolus (46′ Kacper Gojny), Łukasz Łuc, Paweł Marszolik (60′ Michał Dzierżęga), Mateusz Mosz, Mateusz Myler, Grzegorz Pilny, Adam Paszenda (70′ Paweł Banko).
TRENER: Adam Roezner.
Na ławce pozostali: Kacper Wnukowski, Artur Buchta, Bartosz Kocjan.

Żółte kartki:
Grzegorz Furtok, Kamil Kaczorowski, Mateusz Klyta, Dawid Wala (Radziejów) – Łukasz Łuc, Mateusz Mosz, Łukasz Tecław, Paweł Banko (Boguszowice).

Skład sędziowski: Przemysław Krzempek (główny), Zuzanna Guzdek, Daniel Maruszak.