LICZNIK BIJE.174 DNI BEZ ZWYCIĘSTWA PRZY GLIWICKIEJ…

W meczu 26. kolejki III ligi grupy III ROW 1964 Rybnik przegrał na własnym stadionie z rezerwami Miedzi Legnica 1:3.

Od ostatnio meczu ligowego zielono-czarnych, w którym zgarnęli komplet punktów przy Gliwickiej 72 (24 października – 3:2 z MKS-em Kluczbork) do meczu z Miedzią II Legnica minęło dokładnie 174 dni. Niestety licznik bije dalej…

Spotkanie z rezerwami Miedzi, z racji bliskiego sąsiedztwa w tabeli określany był mianem tego za słynne „sześć punktów”. Drużyna Rolanda Buchały swoje najlepsze okazje stworzyła sobie miedzy 30., a 40. minutą gry, kiedy kilkakrotnie po rzucie rożnym egzekwowanym seryjnie z lewej rękawicy golkipera Miedzi zagotowało się pod bramką gości. Przełomowa dla losów spotkania okazała się 43. minuta gry, kiedy były gracz drużyn młodzieżowych Palmeiras wszedł w pole karne niemal do linii końcowej i z bardzo ostrego konta pokonał Bartosza Plewkę. Po zmianie stron w 66. minucie prowadzenie gości podwyższył Werick Caetano. Były reprezentant brazylijskiej młodzieżówki (który na murawie pojawił się tuż po przerwie) wykorzystał dogranie Holendra – Byrona Burgeringa. Niemal identyczna sytuacja miała miejsce kwadrans później. Zmienili się tylko wykonawcy: podawał Kamil Niewiadomski, gola zdobył Michał Pojasek. W 90. minucie gry instynktem strzeleckim po raz kolejny w tym sezonie popisał się wracający do zespołu po kontuzji Piotr Pachloski (4. bramka obrońcy ROW-u w sezonie), który wykorzystał krótkie podanie Marka Krotofila z rzutu wolnego i strzałem zza „szesnastki” zdobył – jak się ostatecznie okazało – honorowe trafienie dla ROW-u w tym meczu.

Po 26. kolejkach zespół Rolanda Buchały zajmuje w lidze ostatnie bezpieczne miejsce w tabeli  i nad strefą spadkową ma tylko dwa punkty przewagi. W następnej kolejce ROW zagra na wyjeździe z Pniówkiem Pawłowice. Mecz w sobotę, 24 kwietnia o godzinie 17:00.