PRZEŁAMANIE FRELEK – HISTORYCZNE ZWYCIĘSTWO!

W 17. kolejce Ekstraligi kobiet frelki z Rybnika zwyciężyły w Głogówku miejscowego Rolnika 3:2! Bramki dla podopiecznych Krzysztofa Klonka zdobyły Stanislava Liskova, Patrycja Matla i Katarzyna Rozmus. Jest to pierwsze zwycięstwo piłkarek z Rybnika w najwyższej klasie rozgrywkowej!

Przed spotkaniem w Głogówku TS ROW zajmował z jednym zdobytym punktem (zdobytym właśnie w meczu u siebie z Rolnikiem) ostatnią pozycję w tabeli. Rywalki ROW-u miały punkt zdobyty więcej.

Mecz lepiej rozpoczęły nasze frelki, które po 45-minutach i bramkach Stanislavy Liskovej oraz Patrycji Matli prowadziły 2:0. Po zmianie stron szybko odpowiedziały gospodynie, za sprawą Agaty Sobkowicz (dopiero pierwsze trafienie Rolnika na wiosnę!). Siedem minut później trzecią bramkę dla drużyny z Rybnika zdobyła Katarzyna Rozmus. Niespełna kwadrans przed końcem kontaktową bramkę zdobyła druga z sióstr Sobkowicz grająca w Rolniku – Aleksandra, ale to było wszystko na co dnia było stać gospodynie. Ostatecznie górą Nasze frelki!

Zwycięstwo nad Rolnikiem Głogówek spowodowało, że piłkarki TS ROW opuściły ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Do utrzymania na najwyższym poziomie rozgrywkowym jest jednak bardzo daleko. Spadają dwie drużyny, a strata do zajmującej bezpiecznej pozycję w tabeli drużyny APLG Gdańsk to na chwilę obecną dziesięć punktów (gdańszczanki mają jeden mecz rozegrany mniej). Do końca sezonu jeszcze jednak sześć spotkań, więc teoretycznie do zdobycia jest 18 punktów. Do póki piłka w grze…

Najbliższe spotkanie nasze frele zagrają 24 kwietnia w Niedobczycach z liderem tabeli KKS Czarni Sosnowiec.

Rolnik Głogówek – TS ROW Rybnik 2:3 (0:2)
0:1 Stanislava Liskova 26′
0:2 Patrycja Matla 38′
1:2 Agata Sobkowicz 46′
1:3 Katarzyna Rozmus 53′
2:3 Aleksandra Sobkowicz 78′