RYBNICKIE SZPILE: 02-03.09.2023

Podsumowanie spotkań: 02-03.09.2023

Pierwsze zwycięstwo w sezonie odniosły nasze frelki, wygrywając w Myślenicach po trzech trafieniach Agaty Sobkowicz 3:1.

Świetne pierwsze 45-minut rozegrali w Puńcowie podopieczni Dawida Jóźwiaka, którzy już po niespełna dziesięciu minutach prowadzili 3:0, by ostatecznie zwyciężyć 4:1. Bohaterem ROW-u zdobywca klasycznego hat tricka – Jakub Kuczera.

W Klasie A pierwsze zwycięstwo w sezonie odniosła Polonia Niewiadom pokonując w Radziejowie miejscowy MKS aż 6:0. Podopieczni Rolanda Kachla na gola zamienili już pierwszą okazję bramkową. Gospodarze walczyli, ale to piłkarze „Szpajchy” zdobywali kolejne bramki. Rymer Rybnik zremisował w Niedobczycach z Zuchem Orzepowice 1:1, zdobywając bramkę wyrównującą w 90. minucie. Bez punktów w czwartej serii gier Górnik Boguszowice i Płomień Ochojec.

W Klasie B pierwszą bramkę w sezonie stracił Sokół Chwałęcice, ale powodów do zmartwień nie ma, bo po czterech meczach tego sezonu podopieczni Michała Podolaka mają na swoim koncie komplet punktów. Zwycięstwa w pierwszy weekend września odniosły również zespoły z Grbowni, Kamienia, oraz po szalonym meczu – Pierwszy Chwałowice (również z kompletem zwycięstw). Punktów do swojego konta nie dopiszą piłkarze z Gotartowic, którzy mimo dwóch bramek Bartosza Kunata musieli uznać wyższość MKS-u Czerwionka.

W Klasie C drugie zwycięstwo w drugim spotkaniu tego sezonu zanotowali piłkarze KS Wielopole, ogrywając w derbach miasta drugą drużynę Płomienia Ochojec 3:0. Bez punktów jeszcze w tym sezonie KP II Kamień (grupa Rybnik) i rezerwy Polonii Niewiadom (grupa Racibórz).