RYBNICKIE SZPILE: 11-12.11.2023

Podsumowanie spotkań: 11-12.11.2023

ROW 1964 Rybnik zakończył sezon ligowy remisem przed własną publicznością z Decorem Bełk 1:1. Obie bramki padły w pierwszej części gry, a wyrównującą dla zielono-czarnych zdobył (po rzucie rożnym) niezawodny kapitan – Jan Janik. Podopieczni Dawida Jóżwiaka rundę kończą na 7 miejscu w tabeli z dorobkiem 23 punktów. Przed ROW-em jeszcze mecz o finał Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Rybnik z Odrą w Wodzisławiu (sobota, 18 listopada, godz. 16:30). Starcie można zobaczyć NA ŻYWO na portalu slaskisport.tv.

W klasie A komplet punktów dla Górnika Boguszowice, który w uroczystej oprawie ze względu na Święto Niepodległości pokonał Rymer Rybnik 6:0. Podopieczni Adama Roeznera strzelanie bramek rozłożyli po połowie. Dużo łatwiej było w drugich 45-minutach, bowiem już na początku drugiej odsłony czerwoną kartkę zobaczył kapitan Rymera – Marcin Moskal. W Czuchowie w „dwa ognie” lepszy Płomień Ochojec, który w drugiej części gry po bramkach Piotra Kwoski przechylił szalę na swoją korzyść zwyciężając ostatecznie imiennika 3:2. Bez punktów po bramce samobójczej z wyjazdu do Rydułtów powrócili gracze z Radziejowa. Zuch Orzepowice w meczu rozgrywanym w Kamieniu pokonał Polonię Niewiadom, po dwóch szybkich trafieniach Andrzeja Nowaka.

W Klasie B kolejny świetny mecz Sokoła Chwałęcice, który w stosunku 6:2 odprawił Jedność Grabownie-Golejów. Dla gospodarzy była to trzynasta wygrana w sezonie, która notabene strąciła gości z drugiego na trzecie miejsce w tabeli. Kamień, Gotartowice i Chwałowice bez punktów.