RYBNICKIE SZPILE: 17– 18.06.2023

To już ostatnie w sezonie 2022/2023 podsumowanie spotkań rybnickich drużyn.

W ostatni weekend czerwca zakończyliśmy rozgrywki na rybnickiej ziemi.

Niestety oba rybnickie manszafty walczące w barażach o Klasę okręgową musiały uznać wyższość swoich rywali w meczach półfinałowych.

Górnik Boguszowice nie dał rady w spotkaniu ze Startem Mszana. Decydujące okazały się drugie 45-minut, w których gospodarze z Mszany trafili trzykrotnie, a bramka Grzegorza Pilnego okazała się jedynie trafieniem honorowym dla podopiecznych Adama Roeznera.

Płomień Ochojec był zdecydowanym faworytem drugiego półfinału, w którym na własnym obiekcie podejmował KS Baranowice-Żory. Mimo sporej przewagi i kilku dogodnych sytuacji gospodarzy, bramki w regulaminowym czasie gry nie padły. Regulamin baraży w przypadku remisu przewiduje przeprowadzenie (bez rozgrywania dogrywki) konkursu rzutów karnych, a te ostatecznie lepiej egzekwowali goście.

Pierwszy Chwałowice zakończył zmagania w Klasie okręgowej na 10. pozycji w tabeli. Dla Łukasza Wojaczka było to ostatnie spotkanie w roli trenera ekipy z Chwałowic.

Bardzo ciekawie było w ostatniej kolejce Klasy B, odnośnie walki o wicemistrzostwo i ewentualny awans do Klasy A. Szanse na 2. miejsce w tabeli przed ostatnią serią gier miały ekipy Płomienia Czuchów, Dębu Dębieńsko i Jedności Grabownia-Golejów. Po sobotnich spotkaniach okazało się, że w grze pozostali już tylko zawodnicy z Garbowni (ich mecz zaplanowany na niedzielę), bowiem obie ekipy z Czerwionki swoje mecze zakończyły bez zdobyczy punktowych. Wielki w tym udział Sokoła Chwałęcice, który po trafieniach Dawida Semeniuka i Pawła Swobody zwyciężył na ciężkim terenie w Czuchowie 2:1. „Grabusy” mimo ambitnej postawy i dwukrotnego objęcia prowadzenia nie wywieźli z Kokoszyc kompletu punktów, tracąc wyrównującą bramkę na cztery minuty przed końcem spotkania… Ostatecznie więc to gracze Płomienia Czuchów zajęli 2 miejsce w tabeli.

Niesamowitą skutecznością popisał się gracz KP Kamień – Robert Szymura, który w Godowie trafił pięciokrotnie do siatki Olzy! Ostatecznie mecz zakończył się… remisem 5:5.

W Klasie C gracze Unii Książenice zakończyli serię dziesięciu z rzędu zwycięstw rezerw Pierwszego. Po godzinie gry goście prowadzili w Chwałowicach 2:0, jednak ostatnie fragment gry należały już do triumfatora rozgrywek, a trafienia Roberta Bąka i Wojtka Guzego zapewniły gospodarzom remis oraz miano jedynej niepokonanej w rundzie wiosennej drużyny z Rybnika!

KS Wielopole w derbowym pojedynku pokonało na wyjeździe (4:2) KP II Kamień, jednak… mecz ostatecznie zweryfikowano jako walkower na korzyść gospodarzy.