RYBNICKIE SZPILE: 25 – 26.03.2023

Podsumowanie spotkań.

Ostatnie marcowe spotkania na plus zapisać sobie mogą oprócz frelek drużyny z Niedobczyc, Radziejowa, Ochojca, Boguszowic i Grabowni.

Frelki rozbiły w Kamieniu Zabierzów Bocheński 7:0, a hat-trickiem popisała się Aga Sobkowicz!

Na uwagę zasługuję drugie z rzędu wiosenne zwycięstwa drużyn Klasy A z Ochojca, Boguszowic i Radziejowa.

Ochojec w derbach miasta rozegranych w Gotartowicach pokonał Sygnały 5:1, choć to gospodarze za sprawą dobrze nam znanego Bartosza Kunata (były zawodnik ROW 1964 Rybnik) otworzyli wynik tego meczu.

Piłkarze z Boguszowic pokonali sąsiada zza miedzy – Orła Jankowice 6:3 (trzy trafienia Adama Paszendy).

Bramka z rzutu karnego Grzegorza Furtoka zapewniła drużynie z Radziejowa zwycięstwo w wyjazdowym spotkaniu z Borowikiem Szczejkowice (mecz rozegrany został w Dębieńsku).

Idealnym remisem 4:4 (2:2 do przerwy) zakończyło się spotkanie Polonii Niewiadom w Łaziskach Rybnickich. „Szpajcha” mimo, iż po 37 minutach przegrywała 0:2 to jeszcze przed przerwą doprowadziła do wyrównania, a kapitalną partię w barwach drużyny prowadzonej przez Rolanda Kachla rozegrał zdobywca trzech bramek – Jacek Kolorz. Gospodarze od 27 minuty w „10”.

Pierwszą wiosenną wiktorię ma za sobą Rymer, który przed własną publicznością pokonał rezerwy Decor Bełk.

W klasie B udanie rundę wiosenną zainaugurowała tylko drużyna z Grabowni, która po trafieniach braci Bennek (Przemka i Łukasza) odniosła zwycięstwo nad drużyną z Gołkowic.