RYBNICKIE SZPILE: 27.04-01.05.2024

Podsumowanie szpilów rybnickich manszaftów.

Jak to zwykle bywa przełom kwietnia i maja to kumulacja spotkań ligowych. W odstępie pięciu dni dwa spotkania ligowe na poziomie IV ligi rozegrał ROW 1964 Rybnik i do swojego konta dopisał dwa punkty. Mimo, iż zarówno w Łękawicy jak i w derbach Górnego Śląska podopieczni Dawida Jóźwiaka prowadzili do przerwy jedną bramką… Najlepiej spośród rybnickich manszaftów w Klasie A zaprezentował się Płomień Ochojec, który w derbach miasta pokonał w Niewiadomiu Polonię 5:0. „Szpajcha” niepowodzenie z Ochojcem powetowała sobie natomiast w Łaziskach Rybnickich, gdzie po dwóch trafieniach Roberta Miki odniosła swoje czwarte zwycięstwo w sezonie. „W kratkę” zagrały także zespoły z Radziejowa i Orzepowic. Bez zwycięstw Górnik Boguszowice i Rymer Rybnik, choć trzeba zaznaczyć, że gracze z Niedobczyc zagrali tylko jeden mecz. W Klasie B dwa zwycięstwa zanotował lider tabeli – Sokół Chwałęcice, a także trzecia siła ligi – Jedność Grabownia-Golejów. Zwycięstwo i porażkę zanotowali piłkarze z Kamienia, a dwie porażki ekipy z Gotartowic i Chwałowic.W rybnickiej Klasie C grano tylko w weekend, a swoje spotkanie wygrały tylko rezerwy drużyny z Kamienia. Jeden punkt po niezłej drugiej połowie w meczu z Świerklanami do swojego dorobku dopisuje Płomień II Ochojec, Bez punktów jedynie KS Wielopole,które z wyjazdu do Jastrzębia wróciła na tarczy. Dwa mecze i jeden punkt to natomiast bilans Polonii Niewiadom występującej w raciborskiej Klasie C.