PODSUMOWANIE II RUNDY PUCHARU POLSKI NA SZCZEBLU PODOKRĘGU RYBNIK

Dość nieoczekiwanie w kolejnej rundzie Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Rybnik zagra drużyna z Gortatowic, która jako jedyna będzie w ćwierćfinałach reprezentować miasto Rybnik.

Gracze z Sygnałów co prawda wysoko przegrali z drużyną z Klasy okręgowej, ale przez występ w spotkaniu nieuprawnionego zawodnika to oni awansują do kolejnej rundy! W ćwierćfinale rozgrywek zagają również: Naprzód Rydułtowy, Górnik Radlin, Płomień Czuchów, Dąb Dębieńsko, i Decor Bełk. Stawkę ćwierćfinalistów uzupełnia Polonia Marklowice, która w losowaniu II rundy uzyskała wolny los.

Zastanawia nas brak w dwóch kolejnych rundach drużyny Odry Wodzisław, która zgodnie z Regulaminem rozgrywek w piłkę nożną o Puchar Polski w sezonie 2022/2023 na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej z dnia 28.06.2022 wystąpić musi obowiązkowo. Tym bardziej, że podczas losowania II rundy padły słowa: „drużyny, które awansowały na podstawie wolnego losu nie mogą mieć ponownie wolnego losu”.

środa, 7 września

Górnik Boguszowice – Naprzód-23 Rydułtowy 1:2 (1:2)
0:1 Igor Sobala 12′
0:2 Igor Sobala 19′
1:2 Jakub Filipiak 26′

W meczu dwóch drużyn rybnickiej Klasy A wszystko co istotne wydarzyło się w pierwszych 45-minutach gry. Pierwszoplanowe role odegrali w obu drużynach dziewiętnastolatkowie. Najpierw dla gości dwukrotnie jeszcze przed upływem 20 minut trafił Igor Sobala. Gospodarze odpowiedzieli w 26. minucie za sprawą Jakuba Filipiaka i asyście innego 19-letniego zawodnika Dominika Koguta.

Górnik Boguszowice:
Kacper Wnukowski (60′ Bartosz Kocjan) – Adrian Syrek (46′ Artur Buchta), Jakub Filipiak, Mateusz Myler (75′ Gabriel Węgrzyn), Łukasz Łuc, Michał Dzierżęga, Grzegorz Pilny, Kacper Gojny, Dominik Kogut (80′ Paweł Banko), Paweł Semeniuk (46′ Dawid Niestrój), Mateusz Mosz.
TRENER: Adam Roezner.

Naprzód Rydułtowy:
Karol Bodziony – Wojciech Rybak (46′ Adrian Folmert), Piotr Buliński, Szymon Gunia (70′ Paweł Idziak), Filip Broniszewski (60′ Maciej Ligęza) – Remigiusz Ciepły, Grzegorz Brzoska (46′ Łukasz Handschuh), Kamil Elias – Kewin Sodo (60′ Jan Pawelec), Miłosz Molek (70′ Łukasz Hajto), Igor Sobala (46′ Dominik Porąbka).
TRENER: Grzegorz Brzoska.

Żółte kartki: Artur Buchta (Boguszowice) – Igor Sobala, Kewin Sodo, Piotr Buliński, Paweł Idziak (Rydułtowy).

Sędziował: Patryk Kocur

Jedność Jejkowice – Górnik Radlin 1:4 (1:2)
0:1 Grzegorz Gojny 11′
1:1 Mateusz Mitręga 18′
1:2 Grzegorz Gojny 37′
1:3 Grzegorz Gojny 53′
1:4 Michał Jaskólski 60′

W Jejkowicach doszło do rywalizacji dwóch drużyn występujących na co dzień w Klasie okręgowej. Spotkanie (które można było śledzić NA ŻYWO na naszym kanale YouTube) rozgrywane było pod dyktando gości, którzy ostatecznie zwyciężyli 4:1. Gospodarzom na osłodę pozostało kapitalne wyrównujące trafienie Mateusz Mitręgi. Gracz Jedności popisał się mocnym, a przede wszystkim celnym strzałem z rzutu wolnego. Skrót tego meczu można zobaczyć TUTAJ.

Jedność Jejkowice:
Konrad Trębacz – Rafał Kotala (46′ Adam Bober), Grzegorz Makarski, Mateusz Mitręga, Kamil Mrozek, Szymon Owczarek, Mateusz Piecha (46′ Tomasz Czerny), Kacper Powiecko, Patryk Szopa (46′ Arkadiusz Sokołowicz), Łukasz Wolski (68′ Paweł Podleśny), Franciszek Zynek.
TRENER: Krzysztof Pawlaszczyk.

Górnik Radlin:
Mateusz Kałuża – Aleksander Adam, Daniel Chyczewski, Wojciech Frycz (60′ Kacper Krypczyk), Michał Jaskólski, Patryk Kraszczyński, Jakub Rosiak, Tomasz Siegmund (18′ Bartosz Wietecha), Szymon Szydłowski (60′ Jakub Lubszczyk), Dawid Zimoń, Grzegorz Gojny (75′ Klaudiusz Szweda).
TRENER: Adrian Konieczny

Żółte kartki: Grzegorz Makarski, Łukasz Wolski (Jejkowice) – Patryk Kraszczyński, Aleksander Adam (Radlin).

Sędziował: Mateusz Patla.

Płomień Czuchów – Inter Krostoszowice 5:0 (2:0)
1:0 Dariusz Pozór 25′
2:0 Sebastian Żak 29′
3:0 Dariusz Pozór 51′
4:0 Krzysztof Kościółek 62′
5:0 Sebastian Żak 69′

W Czuchowie Płomień podejmował Inter Krostoszowice. Gospodarze nie dali żadnych szans ligowym rywalom (obie drużyny rywalizują na co dzień w Klasie B) wygrywając 5:0. Przed przerwą na listę strzelców wpisali się Dariusz Pozór i Sebastian Żak. Ci sami zawodnicy zdobyli również bramki po przerwie, a kolejną dołożył Krzysztof Kościółek. W 89. minucie gry przed szansą na ustrzelenie hattricka stanął Sebastian Żak. Rzut karny wybronił ostatecznie Bartosz Kowalski.

Płomień Czuchów:
Michał Czempiel (46′ Jan Woźnikowski) – Szymon Bartyzel, Adrian Koczot (46′ Przemysław Jędrzejczak), Krzysztof Kościółek (73′ Dominik Jaworski), Arkadiusz Morciniec (46′ Sebastian Bajura), Jakub Reguła (65′ Krzysztof Czempa), Michał Rosiak (46′ Kamil Cieślik), Maciej Zabielski, Sebastian Żak, Arkadiusz Zawadzki (46′ Mateusz Błaut), Dariusz Pozór.
TRENER:Krzysztof Grochla

Inter Krostoszowice:
Marcin Rek (46′ Bartosz Kowalski) – Daniel Gołucki (65′ Marcin Momot), Grzegorz Hudek (80′ Piotr Dróżdż), Paweł Kosiński (65′ Tymoteusz Chłopecki), Adrian Krzyształa, Przemysław Kurtyka, Paweł Mołdrzyk, Filip Nowak, Jacek Pisarek, Marek Skatuła (46′ Leszek Święcki), Tymoteusz Szcześniak.
TRENER: Piotr Dróżdż.

Żółte kartki: Sebastian Żak (Czuchów) – Paweł Kosiński, Jacek Pisarek, Bartosz Kowalski (Krostoszowice).

Sędziował: Krzysztof Miler.

Dąb Dębieńsko – LKS Baranowice 3:1 (2:1)
1:0 Gabriel Bartoszek 8′
2:0 Paweł Dolaciński 34′
2:1 Łukasz Nierada 43′
3:1 Paweł Dolaciński 67′

Największą niespodzianką II rundy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Rybnik jest zwycięstwo Dębu Dębieńsko (Klasa B) nad LKS-em Baranowice (Klasa A). Sygnał do ataku dał gospodarzom w 8. minucie gry kapitan – Gabriel Bartoszek, który wyprowadził Dąb na prowadzenie. Kolejną bramkę swojej drużyny widzowie na Bełkowskiej zobaczyli w 34. minucie gry, a na listę strzelców wpisał się Paweł Dolaciński. Jeszcze przed przerwą bramkę kontaktową dla gości zdobył Łukasz Nierada. Wynik meczu rozstrzygnął w 67. minucie Paweł Dolociński.

Dąb Dębieńsko:
Krzysztof Grajner – Kamil Ambrożkiewicz, Gabriel Bartoszek, Przemysław Czempiel, Paweł Dolaciński, Krzysztof Domżoł (75’Paweł Bartoszek), Robert Domżoł (46′ Maciej Mosgalik), Rafał Paszek, Mateusz Stęplewski, Mateusz Wojtoń, Szymon Wojtoń (60′ Jonasz Stępień).
TRENER: Adam Owczarek

LKS Baranowice:
Sławomir Miszczyk (46’Grzegorz Dudek) – Oskar Bartosek (46′ Bartłomiej Borówka),
Gracjan Krasiński, Łukasz Nierada (75′ Norbert Gryman), Szymon Pondo, Dawid Śliwak (65′ Dominik Kobus), Jakub Stryjniak (46′ Filip Hupka), Kamil Szymała (46′ Daniel Skorulski), Kamil Szymura (80′ Dawid Elas), Kacper Tetla, Piotr Wnuk.
TRENER: Adam Adamczyk

Żółte kartki: Kamil Ambrożkiewicz, Paweł Dolaciński (Dębieńsko) – Kamil Szymała, Kamil Szymura (Baranowice).

1:3 Jan Janik 82′

To kolejne spotkanie II rundy Pucharu Polski, które śledzić było można NA ŻYWO na naszym youtubowym kanale. Trzykrotni triumfatorzy ostatnich rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Rybnik po raz pierwszy od spadku z poziomu centralnego zaznali porażkę i odpadli z rozgrywek już na poziomie II rundy. Zdecydowanie lepsi byli goście, którzy już do przerwy po dwóch trafieniach Bartosza Semeniuka prowadzili 2:0. Po zmianie stron losy awansu na korzyść graczy z Bełku rozstrzygnął wprowadzony po przerwie Wojciech Rasek. Gra gospodarzy ożywiła się, gdy na murawie pojawił się Jan Janik. Kapitan zielono-czarnych zdobył w 82. minucie bramkę z rzutu karnego, ale było to wszystko na co tego dnia stać było graczy z Gliwickiej. Wcześniej jeszcze przy stanie 0:3 kapitalnej sytuacji nie wykorzystał Jakub Wróbel, którego strzał trafił w poprzeczkę.

ROW 1964 Rybnik:
Bartosz Barczyk – Kasjan Szewieczek (70′ Jan Janik), Szymon Balcer, Tomasz Macha, Jacek Hadam, Dominik Piekorz (57′ Łukasz Krakowczyk), Olaf Sobik (46′ Jakub Wróbel), Marek Krotofil (46′ Mateusz Tomaszewski), Mateusz Cywka (70′ Mateusz Kondziołka), Igor Bujoczek (46′ Konrad Warmiński), Nikodem Juraszczyk.
TRENER: Ołeksandr Szeweluchin

Decor Bełk:
Michał Bodys – Tomasz Reguła, Łukasz Spórna (46′ Robert Paryła), Michał Stryczek (87′ Dominik Jakubowski), Patryk Timochina, Bartosz Wójcik (19′ Krzysztof Dankowski), Kosma Zawada, Paweł Ziaja (46′ Kamil Giera), Patryk Fabian (46′ Wojciech Rasek), Patryk Joachim (69′ Dawid Jarka), Bartosz Semeniuk.
TRENER: Marcin Domagała

Żółte kartki: Jacek Hadam, Kasjan Szewieczek, Łukasz Krakowczyk (ROW).

Sędziował: Marcin Bochynek.

Sygnały Gotartowice – Forteca Świerklany 3:0 (WALKOWER – występ w barwach gości nieuprawnionego zawodnika, na boisku 0:7)