RYBNICKIE SZPILE: 17-19.05.2024

Podsumowanie szpilów rybnickich manszaftów.

Piłkarski weekend w Rybniku rozpoczął się już w piątek przy Gliwickiej, gdzie ROW 1964 Rybnik uległ ostatecznie wiceliderowi tabeli – Polonia Łaziska Górne 1:3. Bez punktów w miniony weekend również obie ekipy naszych frelek, mimo iż w obu przypadkach rybniczanki do przerwy prowadziły jedną bramką. W klasie A trzy punkty wywalczyła jedynie drużyna Płomienia Ochojec, która w Radziejowie, po hat-tricku Jakuba Smołki pokonała miejscowy MKS 4:1. Trzy punkty (i trzy bramki przewagi), ale tylko do 58. minuty mieli również na swoim koncie gracze z Orzepowic, ostatecznie jednak mecz zakończył się remisem 3:3. Jeden punkt po remisie przed własną publicznością z Borowikiem Szczejkowice dopisuje Rymer. W meczu na szczycie Klasy B Sokół Chwałęcice, po bramce Dawida Semeniuka pokonał KS Szczerbice i umocnił się na pozycji lidera. Potknięcie drużyny ze Szczerbic wykorzystała Jedność Grabownia-Golejów, która po zwycięstwie nad Gwiazdą Skrzyszów traci do wicelidera tabeli już tylko jeden punkt. W klasie C trzecie z rzędu zwycięstwo odniosła drużyna KS Wielopole, trzy punkty w meczu rezerw Ochojca z Radlinem zostały w „Ohio”, a jeden punkt za remis 3:3 inkasuje druga drużyna KP Kamień.