RYBNICKIE SZPILE: 25-26.05.2024

Jo

Podsumowanie spotkań rybnickich manszaftów.

W miniony weekend przełamały się zarówno nasze frelki jak i piłkarze ROW 1964 Rybnik. Dziewczyny zwyciężyły po hat-tricku Agi Sobkowicz i bramce Mai Stopki w Krakowie, a panowie po nerwowej końcówce w Czańcu. W Klasie A Rymer prowadził w Ohio po 25-minutach 2:0, jednak kolejne minuty to popis strzelecki drużyny Płomienia i ostatecznie spotkanie zakończyło się okazałym zwycięstwem Płomienia. Dobrze w pierwszej połowie w Marklowicach zaprezentowali się gracze z Orzepowic, ostatecznie jednak górą lider tabeli. Kapitalne drugie 45-minut rozegrali natomiast „górnicy” z Boguszowc trafiając pięciokrotnie do bramki ekipy z Żor. W Klasie B dziesięć bramek drużynie z Gotartowic zaaplikowali gracze Pierwszego Chwałowice! Szóste z rzędu zwycięstwo (w każdym meczu strzelone minimum trzy bramki!) tym razem na boisku w Kamieniu odniosła Jedność Grabownia-Golejów! Na czele tabeli bez zmian – na czele Sokół Chwałęcice, który zwyciężył w Krostoszowicach Inter 3:2. W klasie C punkt do ligowego dorobku dopisały jedynie rezerwy Plomienia Ochojec (3:3 z Żar Szeroka).